Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uszkodzony nerw czuciowy skóry po usunięciu żylaka


Gość fajna

Rekomendowane odpowiedzi

W lutym miałam usunięty żylak lewej nogi. Po operacji okazało się, że nie mam czucia skóry w okolicach kostki. Dotykając jednej z blizn na łydce po usunięciu żylaka czuję mrowienie i mam dziwne wrażenie czegoś tuż zaraz pod skórą, które przeszywa się aż do stopy w miejscu gdzie kończy się brak czucia. Czy to powikłanie po usunięciu żylaka jest odwracalne? Czy uszkodzony nerw sam się zregeneruje, a może powinnam skonsultować się z jeszcze innym lekarzem, a może jakieś maści albo lekarstwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często takie zaburzenia czucia wycofują się (podrażniony nerw). Jednak okres wycofywania się jest długi około 3-6 miesięcy. Nerw często sam się regeneruje. Nie ma możliwości terapeutycznej leczenia tego stanu. o tylko taki rodzaj dyskomfortu, bez ubytków funkcjonalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minął już rok. Czucie wraca. Trwa to bardzo długo - szkoda. Najważniejsze, że jest postęp. Jak wróci w 100% postaram się napisać. Może kogoś uspokoję myślą, że takie rzeczy są jednak odwracalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po operacji żylaków metodą laserową - 10 marca 2011 r., miałem nacięcie m.in. w okolicach pięty i do dzisiaj mam mrowienie stopy oraz popołudniu i w nocy przeszywający ból przez piętę, Mrowienie jest dokuczliwe, że w niektórych miejscach nie mogę się dotknąć. Chodzę lekko utykając. Biorę leki przeciwbólowe w dzień i w nocy (panadol, aulin, nurofen), ale to pomaga częściowo i na chwilę. Jestem już przerażony. Żylaki nie były jeszcze dokuczliwe i specjalnie nie bolały, a teraz po zabiegu jestem jak kaleka. Lekarz twierdzi, że jeszcze jakieś 10 dni i przejdzie, ale czy tak będzie mam wątpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ania Ł.

Witam! Mam 29 lat. Jestem 9 miesięcy po operacjach czyszczenia żylaków i usunięciu żył odpiszczelowych i dopiero teraz czuję mrowienie w okolicach kostki. Czy to normalne że dopiero po takim czasie a nie od razu? Czy to coś poważnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,lekarz zszywał mi żyłkę I uszkodził nerw,upłynęło już 4miesiące i nadal odczuwam szczypanie,kłócie i zrobił mi się obrzęk nad kostką,czy ktoś może mi pomóc,jak zniwelować te dolegliwości?jest to bardzo uciążliwe.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×