Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przetoka powłok brzusznych


Gość Wojtek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 05.02.2009 r.,miałem chirurgiczne leczenie przetoki na powłokach brzusznych w miejscu po drenie po operacji zapalenia wyrostka robaczkowego(badanie USG wykazało przetokę o dł. 3,5 cm i szer. 0,4-0-7 cm).Przebieg zabiegu jak i okres pooperacyjny przebiegł bez zakłóceń. Dziś,po ok. 2 miesiącach od zabiegu,wykonałem kontrolne badanie jamy brzusznej USG,które wykazało -w rzucie po drenie widoczne pasmowate ognisko hypoechogenne długości 13x4 mm,o niejednorodnej echostrukturze,krwiak,przetoka w trakcie resorpcji. Moja pytanie dotyczy kilku kwestii związanych z badaniem USG 1-co oznacza zdanie *pzretoka w trakcje resorpcji*?(czy muszę ponownie poddać się operacji czy może jest możliwość *zasuszenia*,przy pomocy leków przetoki 2-czy jest to nowa przetoka,czy może pozostałość po poprzedniej operacji? 3-czy w przypadku operacji chirurgicznej niezbędny jest jak najszybszy zabieg,czy można poczekać nieco dłużej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- w stanie resorpcji oznacza, że się goi, powoli zanika (zmniejsza się, nie wymaga leczenia operacyjnego) 2- to zapewne pozostałość po starej przetoce 3- w chwili obecnej radzę poczekać i wykonać ewentualnie kontrolne USG za 2-3 miesiące, o postępowaniu dalszym musi zadecydować bezpośrednio lekarz prowadzący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×