Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból barku przy odwodzeniu reki


Gość Magdalena

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magdalena

Witam.

Od kilku dni dokucza mi ból stawu ramiennego, bol zlokalizowany jest z tyłu i nasila się przy odwodzeniu reki do tyłu i podczas krążenia ramienia, gdy reka znajduje sie w tyle. Nie odczuwam bólu gdy reka jest w spoczynku i nie dokucza mi, gdy podnosze reke do gory i przed siebie. Jestem wieloletnim zawodnikiem pilki ręcznej, natomiast ostatnio mam przerwe z rozgrywkach i nigdy nie przeszłam urazu tego stawu. Cwicze na silowni - glownie obrecz barkowa, natomiast wszelkie cwiczenia wykonuje starannie i prawidlowo. Mam stwierdzone zwyrodnienie obrabka panewki w lewym barku, a ból ktory zaczął dokuczac mi w prawym jest zupelnie inny i gdzie indziej zlokalizowany. Zanim wybiore sie do lekarza chcialabym poznać mozliwe hipotezy, gdyz nie ukrywam, ze martwi mnie to. Dodatkowa informacja moze byc fakt, iz bol odczuwam wylacznie w stawie ramiennym, nie boli mnie przy tym kregoslup, ani szyja.

Pozdrawiam

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Mimo dosyć szerokiego opisu Pani problemu w stawie ramiennym jest zbyt wiele struktur, które mogą dawać dolegliwości bólowe w tym rejonie. Postawienie jakiejkolwiek hipotezy problemu stawu ramiennego bez dokładnego wywiadu, badania aktywnego oraz pasywnego jest co najmniej trudne to raz a dwa może wprowadzić niepotrzebny niepokój. 

Poza wizytą u lekarza polecam również rozpoczęcie współpracy z fizjoterapeutą bo niezależnie od podjętej formy leczenia i tak będzie ona niezbędna. 

Pozdrawiam ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie zgadzam się z poprzednikami, zbyt wiele rzeczy mogło się zadziać aby jednoznacznie stwierdzić w czym problem. polecam skonsultować ból barku z dr Uchowiczem który przyjmuje w CM Medicum w Warszawie, naprawdę świetny i z ogromnym doświadczeniem, specjalizuje się także w biologicznym leczeniu więc może coś zaproponuje i uda się uniknąć zabiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej udać się do fizjoterapeuty który po zbadaniu u wywiadzie na pewno rozpozna co Ci dolega. W gdańsku w rehabilitacji Alto mają świetnych doświadczonych fizjoterapeutów, warto się tam wybrać jeśli jesteś z Trójmiasta lub okolic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×