Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Cholesteroloza pęcherzyka żółciowego


Gość JaBo

Rekomendowane odpowiedzi

W poradni specjalistycznej zdiagnozowano u mnie cholesterolozę pęcherzyka żółciowego. W opisie badania USG jamy brzusznej lekarz napisał :* pęcherzyk żółciowy o nieco pogrubiałych ścianach z zaznaczonymi cechami cholesterolozy, bez złogów*. Od kilku lat miewałam okresowe bóle brzucha. Od kilku miesięcy ich częstotliwość znacznie się nasiliła i dodatkowo pojawiły się mdłości. Dostałam skierowanie na wycięcie pęcherzyka.Czy jest to konieczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłam na jakąś bardziej konkretną odpowiedź. Moje rozterki spowodowała osoba ustalająca terminy przyjęć do szpitala, dziwiąc się, że mam mieć wycięty pęcherzyk nie mając kamicy. Szukałam informacji na temat cholesterolozy w internecie ale niewiele jest informacji na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej, aby decyzję w sprawie usunięcia pęcherzyka żółciowego podjął chirurg. Czasami dochodzi do bezkamiczego zapalenia pęcherzyka żółciowego (o tym może świadczyć pogrubienie ściany pęcherzyka) co jest wskazaniem do zabiegu usunięcia pęcherzyka. Może warto byłoby jeszcze dodatkowo wykonać gastroskopię - bóle mogą być także spowodowane patologią w zakresie żołądka lub dwunastnicy. O badaniu musi zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eraonim

Witam Należy oznaczyć poziom ilościowy H. pylori. Wykonać dokładniejsze badania j. brzusznej* KT, USG-dopler naczyń trzustki, oznczyć enzymy i markery. Przy braku jednoznacznych wyników badań dodatkowych i nieustępowaniu dolegliwości wykonać rewizję j. brzusznej i usunąć pęcherzyk żółłciowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×