Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Niesprawne kciuki, proszę o polecenie lekarza!


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Od 2 lat mam niesprawne kciuki. Problem ma swój początek ponad dwa lata temu. Pracowałam jako masażystka i niestety przez zbyt dużą ilość pracy rozpoczął się stan zapalny. Przez pół roku palce były nieruchome i bolesne. Nikt mi nie pomógł, nie było odpowiednich badań, patrzono na mnie jak na wariatkę. Po pół roku palce jako tako się zregenerowały. Jestem w stanie je zginać, brać lekkie przedmioty (kubek pełen herbaty nie jest niestety lekkim przedmiotem). O powrocie do zawodu nie marzę, chciałabym, aby moje życie codzienne wróciło do normalności. Czy znacie naprawdę dobrych fachowców? Byłam u reumatologów, ortopedów, fizjoterapeutów. Mam dość ciągle nawracającego bólu i utrudnień. Bardzo proszę o wskazówki i namiary na lekarzy. Jestem z Białegostoku, ale odległość nie gra roli, dojadę wszędzie.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Rozumiem zniechęcenie po długiej drodze diagnoz oraz form leczenia ale mimo wszystko proponowałbym konsultacje fizjoterapeutyczną lub ortopedyczną. 

Z podstawowych form badań diagnostycznych proponowałbym wykonanie badania USG - ma możliwość wskazania struktury, która jest objęta stanem zapalnym i tym samym może być źródłem bólu. W razie braku jasnej diagnozy rozszerzyć można badanie o RM. 

Szczegółowy wywiad oraz badanie kliniczne (aktywne, pasywne oraz dodatkowe testy kliniczne) powinny pozwolić na postawienie diagnozy i tym samym dobranie odpowiedniej formy leczenia. Np. w formie rehabilitacji. 

Niestety w rejonie Białegostoku nie mogę nikogo polecić - jestem fizjoterapeutą ze Śląska. 

Pozdrawiam, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×