Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zaczerwienienie powyżej odbytu


Gość Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem już ok 3 miesiące mam zaczerwienienie na górze pupy-powyżej odbytu... no i nie mam zielonego pojęcia co to.... w sumie mnie to nie boli leci z tego jakaś jakby woda no i jak przy myciu to dotknę to boli, w ogóle wygląda to tak jakbym nie miała tam skóry... no i nie jest to jedna :plama: znaczy sie była jedna ale ona troche urosła i teraz pojawiła sie druga... to niejsce nie jest zgrubione...myślałam że to samo zniknie ale chyba jeszcze bardziej mi sie *babra* a no i dodam jeszcze ze nie wystają z tego żadne włoski... co to może być?? ps: mam 15 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wszędzie w internecie pisze że z tego wystają włoski-a ja a bank żadnych włosków nie mam.... a jeżeli z tym nie pójdę do lekarza to mogą byc jakieś powikłania? bo wydaje mi sie ze jeszcze wytrzymam0może sano to zniknie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Jeśli to rzeczywiście torbiel włosowa to bez pomocy specjalisty sama nie zniknie. Najlepiej udać się do chirurga, ponieważ proces zapalny może się rozprzestrzeniać i doporwadzić do powstania przetok utrudniających leczenie trobieli włosowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Zdjęcie nie oddaje tego, jak w rzeczywistości wygląda zmiana. Na pewno widać stan zapalny. Dobrze, aby taką zmianę obejrzał lekarz. Nie ma się czego wstydzić. To może być torbiel włosowa, grzybica lub inne zakażenie bakteryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro leci mi z tego wiecznie woda no i nawet jak przemywam to dość często, niestety wydobywa sie z tego taki jakiś nieprzyjemny zapach-nie wiem do czego go można porównać, jak siedzę to troche zaczyna mnie pobolewać:/ mi sie wydaje że to ta torbiel nie może być bo z tego żadne włoski nie wystają... a może zaczełabym to smarować spirytusem salicytylowym(czy jakoś tak) lub wodą utlenioną? jest szansa że bez wizyty u lekarza mi to zniknie? a no i jeszcze jedno tą zmiane mam już ponad 3 miesiące może nawet już 4... Może mi Pam powiedzieć czy to może być coś groźnego? nie bardzo sie znam na medycynie, no i zarazem unikam lekarzy jak ognia-chodze tylko gdy naprawde musze... kiedyś już takie coś miałam wtedy mocniej bolało(było to ok rok temu) ale mi przeszło więc sie nie przejełam, ale teraz powróciło i nie chce zniknąć, co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

W tym wypadku lepiej nie unikać lekarza, tylko się do niego zgłosić. Opisywany zapach ze zmiany wskazuje raczej na zakażenie bakteryjne. Przemywanie samym spirytusem nic nie da, ponieważ działa on tylko powierzchownie i potrzebny jest antybiotyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam takie zaczerwienienie odbytu i między pośladkami, babrało się od zeszłego roku od wiosny. We wrześniu tamtego roku zaczęłam przemywać to miejsce co dzień wieczorem przy myciu własnym moczem (porannym ) Powiem Wam , że dopiero od marca tego roku mam spokój. Zaczerwienie zeszło, skóra wróciła do normy, nie swędzi, ale teraz też to stosuję. Przeczytajcie o leczeniu moczem. Naprawę to pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×