Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wysoki ALAt i ASpAt - co robić?


Gość Anita

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2 tygodni bardzo źle się czuje, boli mnie brzuch, mam lekka gorączkę, swędzi mnie całe ciało, mocz jest bardzo ciemny, ciągle czuje gorzko w ustach i codziennie leci mi krew z nosa. Lekarz przepisał mi na to Cipronex, brałam go przez 10 dni...po skończeniu antybiotyku zaczęło mnie boleć gardło i znów poszłam do lekarza, który zlecił mi badania krwi..ogólne wyniki były w normie poza: ALAt - 665 IU/l, ASpAt - 409 UI/l i bilirubiną całkowitą - 54.8 umol/l. Mój lekarz rodzinny przepisał mi na to antybiotyk Dalacin C i stwierdził że wyniki wcale nie są złe i nie dał mi skierowania do żadnego specjalisty ani na żadne konkretniejsze badania..powiedział ze po antybiotyku powinno mi przejść. Co mam w takiej sytuacji zrobić? Czy te wyniki badań wskazują na coś poważnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli macie podwyzszone wartosci ALAT i ASPAT warto to wyjasnic. Ja mialam zwezenie drog zółciowych i dlatego mialam wysokie wyniki. Chorobe odkryto dopiero po 7 miesiacach w klinice w Krakowie polcam tamtych lekarzy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HALINA BANACH

radzę zrobić usg u dobrego lekarza , u mojego męża wykryto guz klatskina . ma żółtaczke mechaniczna i zatkane przewody żółciowe,mocz brazowy, bilirubina 900. nie mozna bylo załozyc nawet oprotezowania.lekarz powiedzial że ma 10 %.leczymy go na wlasna reke. zoltaczka zmalala ,agresywny naciek z prawego plata ustapil i udroznila sie zyla.mozna zalożyc porotezowanie.mamy nadzieje ze i lewy plat watroby sie udrozni i zyla wrotna a ten śmieć (guz) sie rozpadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HALINA BANACH

chciała bym dodac ze usg wczesniej bylo robione w trzech pracowniach i zadna z nich nie wykazala tej choroby. wszedzie bylo swietnie i watroba jednorodna.a takze tk nic nie wykazalo.dopiero trafilam na wspaniala doktor ktora opisala diagnoze z ogromna dokladnoscia.jakie mamy pracownie usg i kto wydaje pozwolenia na te nic nie warte pracownie? a prrzecież w takich wypadkach czas sie liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtek kwidzyn

witam mam 6 letniego synka i maial zoltaczke o nieokreslonej nazwie i przyczynie ale aspaty nie spadaja co to wogole jest lekarze nawt po biopsi niewiedza co to moze ktos pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojawy wskazuja na uszkodzenie watroby i zoltaczke (swedzenie), ktora jest jego wynikiem. Nalezy szukac przyczyny, przede wszystkim, badanie w kierunku wirusowego zapalenie watroby typu a, b i c, mononukleozy Jesli boli gardlo moze to byc mononukleoza (tez moze uszkodzic watrobe). Jesli stan pogarsza sie, udac sie na izbe przyjec i prosic o przyjecie na oddzial zakazny/wirusowego zapalenia watroby itp. Nie jesc ciezkostrawnych potraw, pic duzo, zero alkoholu, lezec, nie brac lekow przeciwgoraczkowych na bazie paracetamolu (APAP) - dziala toksycznie na watrobe. U mnie podobne objawy okazaly sie byc wirusem a i pobytem w szpitalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×