Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powikłania po operacji jelita


Gość paula

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , a więc tak sprawa dotyczy starszej osoby w wieku 76 lat. Operacja jelita które przyrosło do macicy. Jest juz po operacjo ok 40 dni nadal lezy w szpitalu. Po operacji było wszystko ok , po pewnym czasie z rany zaczeła wyciekać ropa ( lekarz uwazał ze jest to tresc jelitowa) rana nie zrosla sie .(rana była oczyszczana kilka razy)W miedzy czasie okazalo sie ze pojawila sie niewielka przetoka. Do rany podlaczono wroki , jednak jak sie pozniej okazalo nie byl to dobry pomysl. Jakies 7 dni temu podlaczono jej 2 dreny , ktore nastepnie zostaly podlaczone do baniaka ( baniak z woda podlaczony do prozni). Ostatnio( wczesniej był, równiez po zabiegu podłaczenia drenów ) zamiast kału pojawila sie galaretowata substancja z krwia, lekarze twierdza ze nie ma powodu do paniki - czy aby napewno??? Osoba ta jest praktycznie od 2 mc na głodówce byl tylko jeden tydzien w tym okresie kiedy jadła. Teraz jest sztucznie dozywiana. Ma goraczke ktora przewaznie pojawia sie wieczorami . Podawana jej była 3 razy krew ze wzgledu na niski poziom HB I teraz moje pytanie, starałam sie jak najlepiej opisac sytuacje, i prosze o jakieś wyjasnienia dlaczego tak sie dzieje, czy jej stan jest zły itp. Każdy lekarz mówi nam co innego , jedne że stan jest krytyczny inny ze sie poprawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

W zasadzie, żeby udzielić odpowiedzi potrzebna jest przynajmniej dokumentacja hospitalizacji. Wstępnie mogę przypuszczać, że doszło do zakażenia lub niewytrzymania szwów. Niestety skoro występuje przetoka normalne jedzenie jest niemożliwe. Trudno określić jaki jest stan tej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×