Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek w pochwie i powiększony jajnik


Gość Iga

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o pomoc! Niedawno odkryłam u siebie na tylnej ścianie pochwy, na wys około 3 cm od wejścia twardy, niebolesny guzek o średnicy około 15mm. Nigdy nie byłam jeszcze u ginekologa wiec nie mam pojecia od jak dawna może się tam znajdować. Po tym odkryciu zauważyłam też duże zgrubienie w lewym podbrzuszu. Podejrzewam że może to być jajnik. Nawet ciężko jest mi określić rozmiary, bo ma raczej wydłużony kształt. Jakieś poł roku temu bardzo rozregulował mi się cykl, ale teraz trochę się ustabilizował. Brak krwawień między menstruacjami, wzdęć czy zaparć, wczesny wiek 1-szej miesiaczki (11lat) Wydaje mi się że słyszę także płyn w jamie otrzewnej(chlubotanie). Wiem że powinnam z tym iść od razu do lekarza, ale tak bardzo się boję, że to rak jajnika, że nie mam odwagi. Mam 20 lat, planuję mieć dzieci. Bardzo proszę o odpowiedź czy to może być cokolwiek innego niż najgorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście częściej występują schorzenia łagodne niż od razu rak tym bardziej, że jest Pani młoda osobą (rzadkie występowanie). Radzę jednak z tym problemem skontaktować się z ginekologiem (z resztą już dawno kontrolnie powinna Pani to zrobić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mozna byc tak nieodpowiedzialnym i nie isc do lekarza?? dziewczyno masz 20 lat mowisz ze chcesz miec dzieci i nie chodzisz do lekarza? myslisz ze co na formu ci ludzie napisza ze maja to samo i zebys sie nie martwila? jestes w duzym bledzie bo nikt ci nie napisze co ci dolega, na podstawie takiego opisu nawet lekarz nie bedzie tego wiedzial. ale dla mnie smieszne jest zadawanie takich pytan na forum. powinnas jak najszybciej zglosic sie dio lekarza, byc moze to cos zupelnie niegroznego ale im dluzej bedziesz czekac tym gorzej dla ciebie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 17 lat i około 3 dni temu zauważyłam wybrzuszenie na górnej ścianie pochwy (kształtem przypomina trzonek od grzyba) grubość kciuka i długość na 2cm. Prędzej tego nie miałam. Używałam już tamponów i zdąrzyłam się zorientować że do ,,krótkich* nie należe. Co to więc jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×