Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kłujący ból promieniujący w dół do ujścia kanału pachwinowego


Gość Darek

Rekomendowane odpowiedzi

7 tygodni temu miałem operację przepukliny pachwinowej prawostronnej prostej z wszczepieniem podwójnej siatki prolenowej sp.Trabucco. Praktycznie przez cały ten czas nic nie nosiłem, nie podnosiłem i ogólnie oszczędzałem siły. Wcześniejsza kontrola 2 tygodnie temu) oraz badanie USG nie potwierdziły nic niepokojącego: zagojona blizna, widoczna siatkaprotetyczna i bez nawrotu przepukliny.

Jednak 4 dni temu będąc przeziębiony, niespodziewanie kichnąłem, nie zdążyłem ucisnąć rany a podczas kichnięcia poczułem silne kłucie biegnące od rany operacyjnej w dół do ujscia/zamknięcia kanału pachwinowego. Od tego czasu czułem pokłuwanie podczas normalnych czynności jak wstawanie z łóżka, podczas chodzenia, przy mówieniu z podniesionym głosem, podczas siedzenia, smarkania a nawet wówczas gdy występują gazy.

Dodatkowo wczoraj niespodziewanie podczas zmiany bielizny na stojąco przy próbie pochylenia się poczułem w miejscu ujścia/zamknięcia kanału pachwinowego piekący ból, który po rozchodzeniu ustąpił. Jednak od tego czasu w tym miejscu odczuwam pokłuwanie podczas siedzenia, leżenia na boku, czy też próby wstawania z łóżka, mniej podczas chodzenia. Przy uciskaniu tego miejsca oraz bezpośrednio nad nim również odczuwam ból.

Jestem bardzo zaniepokojony tymi objawami. Czy to może oznaczać że puściły szwy w tym miejscu i doszło do nawrotu? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×