Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Śluzak rzekomy otrzewnej


Gość divonka-szczecin

Rekomendowane odpowiedzi

Gość divonka-szczecin

Witam, mój tato został poddany operacji w sierpniu 2008 roku z podejrzeniem pseudo śluzaka otrzewnej. Po otwarciu brzucha pobrano tylko wycinki do badania his-pat., które nie wykazało cech nowotworowych złośliwych. po rozmowie z lekarzem operującym dowiedziałam się, że proces jest rozsiany po całym brzuchu i operujący nie mogli pomóc mojemu tacie i poza wycinkami nie zrobili nic. Zamknęli brzuch i po kilkunastu dniach wrócił do domu. Niestety, z biegiem tygodni brzuch mojego taty zwiększał sie do gigantycznych rozmiarów a waga ciała spadła. 01.04.2009 ponownie znalazł się w szpitalu, w którym był uprzednio operowany, ale lekarze po wielu konsultacjach powiedzieli, ze nie podejma się ponownej operacji??? Dziś tato został wypisany do domu a w poniedziałek trafi do PAM do profesora, który zlitował sie mu spróbowac pomóc. Chcicałabym tylko wiedzieć dlaczego nie mozna pomóc mojemu tacie i jakie sa rokowania dotyczące tego przypadku jak wiemy rzadko spotykanego?. Jak długo mój tato będzie mógł żyć w takim stanie? Dlaczego nie mozna zastosować chemioterapii dootrzewnowej? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śluzak rzekomy otrzewnej to rzadko występujący śluzak, częściej u kobiet, u których powstaje w następstwie pęknięcia rzekomośluzakowatego torbielako-gruczolaka jajnika lub torbieli śluzowej wyrostka robaczkowego lub pęcherzyka żółciowego. Do objawów klinicznych należą: ból i wzdęcie brzucha. W laparotomii stwierdza się duże ilości śluzowej treści. Treść ze śluzaka i samego śluzaka należy usunąć w całości. Torbiele cechuje miejscowa złośliwość, aczkolwiek nie dają one odległych przerzutów. Brak jasnych metod leczenia oprócz chirurgicznego (jeśli śluzak jest zlokalizowany, a nie rozsiany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkim serdecznie dziękuję za zainteresowanie i pomoc, ale mój tata niestety odszedł. Za późno dowiedziałam się o klinice w Gdańsku i dr Jastrzębskim. Tata trafił tam na 3 miesiące przed śmiercią. Na wszystko było za późno ( dzięki lekarzom z rodzinnego miasta, którzy tylko rozkładali ręce w geście bezsilności). Dziękuję raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktokolwiek wie czy jest na świecie Klinika,która zajmuje się leczeniem śluzaka rzekomego otrzewnej wiem, że dr Tomasz Jastrzębski jest BARDZO DOBRYM LEKARZEM ale piszę na zasadzie tonący brzytwy się chwyta dr operował kuzyna ale sznse nikłe .Panu doktorowi serdeczne dzięki za okazane serce i operacje. urszula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×