Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina pachwinowa a siłownia


Damian27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kilka lat temu byłem u chirurga i zdiagnozowano zwyrodnienie przepukliny pachwinowej prawostronnej, chirurg stwierdził że nie jest to stan do operacji i żebym sie oszczędzał z treningami na siłowni. Ćwiczyłem typowo kulturystycznie i ciężko. W wieku 23 do 26 lat miałem przerwe od siłowni i wszystko było w porządku żadnego uwierania w brzuchu itd. teraz od 3 miesięcy wznowiłem treningi i uwiera mnie coś w okolicach podbrzusza i pachwiny z prawej strony mam taki dyskomfort podobny jak kiedyś nic mnie jeszcze nie bolało i nie boli ale przeszkadza to trochę bo jest to uczucie jakby coś mnie od środka rozpychało i rwało. Czy to przez przepukline ? nie mam żadnego widocznego guzka. proszę o porady chirurgów i lekarzy czy powinienem przestać całkiem ćwiczyć ? brzuch powinienem trenować mając przepukline czy nie ? bo rożne opinie słyszałem 🙂 boje sie zabiegu wiec jestem gotowy odpóścić ćwiczenia żeby przepuklina sie nie powiekszyla..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukaj porad w sieci, umów się na konsultację do lekarza! Polecam specjalistów ze szpitala Orthos pod Wrocławiem. Są naprawdę świetni, a sam szpital kameralny i przyjazny. Mają tam zespół poradni!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×