Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wodogłowie i zastawka drenująca


Gość Sebastian B

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sebastian Błażejewski

Witam serdecznie choruje od urodzenia na wodogłowie i ostatnio byłem u lekarza chirurga który mnie operował i powiedział mi pewną rzecz ale wcale jej nie rozumiem bardzo proszę o pomoc poniżej przedstawię dokładny opis: *wydaje mi się że trzeba usunąć cały układ drenujący,ponieważ jest niedrożny a odpływy naturalno-uboczne powstały już wiele lat wcześniej.Sposób wykonania operacji może ocenić chirurg podczas operacji* chciałbym się dowiedzieć co wynika z tego opisu badania czy ja będę miał całkowicie usuniętą zastawkę czy wstawioną nową bo ja nic z tego nie rozumiem proszę o pomoc s.blazejewski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Z tego co zostało napisane układ drenujący płyn mózgowo-rdzeniowy jest niedrożny, czyli nie spełnia swojej funkcji oprowadzającej. Prawdopodobnie wytworzyły się odpływy oboczne, które odprowadzają płyn. Jednak z opisu trudno to jednoznacznie stwierdzić. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem, który ten zabieg będzie wykonywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebastian-wodogłowie

Witam!!! Mam pewne pytanie od urodzenia choruje na wodogłowie wewnętrzne mam założoną zastawkę Pudenza komorowo-przedsionkową czyli mam odprowadzaną do serca i od jakiś 3 tygodni miałem mocne bóle głowy i wymioty ale w badaniu TK głowy nie miałem żadnych zmian ale ból nie ustępowały więc zgłosiłem się do chirurga dziecięcego który w dzieciństwie zakładał mi zastawkę do głowy i on po zbadaniu mnie orzekł następującą diagnozę i ja nic z jej nie rozumiem jeśli był by pan taki miły i powiedział mi swoimi słowami co to oznacza dla mnie a poniżej napiszę swoją diagnozę dodam w roku 1988-październik miałem wszczepianą zastawkę i od tego czasu nie miałem robionej żadnej operacji ani też nie miałem przedłużanego drenu a oto moja diagnoza wydana przez chirurga dziecięcego *Wydaje mi się że trzeba usunąć cały układ drenujący,ponieważ jest niedrożny od kilku lat a odpływy naturalne-oboczne powstały już wiele lat wcześniej.Sposób wykonania operacji może ocenić chirurg podczas operacji* Moje pytanie do pana jest następujące co to oznacza odpływy naturalne-oboczne bo ja tego nie rozumiem i jeszcze mam jedno pytanie do pana czy ja żeczywiście mogłem się wyleczyć z wodogłowia i zastawka jest mi nie potrzebna czy to oznacza wymianę zastawki na nową bardzo proszę pana o pomoc bo ja strasznie się boje czekam na szybką odpowiedź z wyrazami szacunku Sebastian B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Tak, układ drenujący jest niedrożny. Powstały oboczne drogi, którymi płyn sobie odpływa. Lekarz sugeruje usunięcie układu drenującego, ale sposób i osteteczną decyzję musi podjąć neurochirurg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×