Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ciągłe bóle po lewej stronie brzucha, biegunki i bóle w okolicy pachwiny


Gość ANONIM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 23 lata i cierpię od roku na dziwną przypadłość. W okolicy lewego podbrzusza oraz niżej ciągle czuję tępy ból zmieniający się w ataki ostrej kolki lub skrętu jelit. Inna sprawą jest to iż żebra po lewej stronie straciły jakby na swojej grubości i dają się swobodnie odkształcać i wyginać do góry. Miałem gastroskopię wykryto helikobakter na którego 2 krotnie brałem kuracje. Brałem już dużo leków i powiedzmy że uśmierzały ból a nie eliminowały go na zawsze. Po wysiłku fizycznym prawie zawsze występuje biegunka , bóle brzucha, wzdęcia podobnie jest po kontaktach fizycznych. Jestem aktywny uprawiam dużo sportu nie mam nadwagi , nie stosuje żadnych używek. Czekam na kolonoskopie , miałem robione USG i wszystko w jak OK proszę o poradę.Ręką wyczuwam po lewej stronie brzucha napięci jakiegoś organu. Czy to przepuklina pachowa ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby stwierdzić przepuklinę wystarczy zwykłe badanie ręką najlepiej przez chirurga. Wątpię jednak, że takowa przepuklina u Pana występuje. Być może to raczej jakaś patologia w zakresie jelita grubego. Trzeba wykonac kolonoskopię celem oceny błony śluzowej jelita grubego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dziwny przypadek boli mnie brzuch na dole z lewej strony i czuje jak bym miała cos pod zebrami .to sa takie jak by skurcze jak by mi cos tam pęczniało i nieraz mam tak ze czuje bąbelki jak by mi ktos rurke włozył i dmuchał .czesto robie stolec pomuzcie mi ja boje sie isc do lekaza niewiem co to jest a mam tak od dłuzszego czasu z e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez bezpośredniego badania trudno określić co może być powodem tychże dolegliwości. Musi Pani udać się do lekarza. Być może podłożem dolegliwości są tylko zaburzenia czynnościowe przewodu pokarmowego na tle psychicznym (stres, zdenerwowanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mnie boli brzuch po prawej stronie obok biodra. Wydaje mi się, że ten ból promieniuje do nerek, pachwiny (miałam złamana kośc łonową,nie wiem czy ma to cos z tym wspolnego) i ..uda. Gdy siedze nieruchomo wszystko ok, ale gdy dluzej postoje lub pochodze zaczyna sie udreka...Nie mam biegunki, wymiotów. Mam apetyt. Co to moze być? Pozdrawiam i prosze o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem taki iż dziennie wieczorem po godz 17 przeszywa mnie ostry ból brzucha jak do porodu (miałam je 2) potem ide do wc i oddaje stolec normalny nie zadna biegunka ide do wc z 5 razy potem zaczyna sie biegunka*/ nie wiem co to może być chce isć do lekarza ale jakos przy 2 dzieci ciężko jest gdzies się wybrać*/ prosze o odpowiedż co to moze być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .dosc często łapie mnie ból po lewej stronie podbrzusza. Ból ostry ,po czym podtrzymuje się jeszcze jakiś czas. Brzuch mięki w tym czasie.Zauważyłam krew na stolcukrew na stolcu. Mam sytuacje ,ze natychmiast musze iść do łazienki, bo boli mnie brzuch, nie dlatego ,ze przetrzymywałam stolec, tylko , na rozkaz ,natychmiast niczym dziecko. Jestem szczupła osoba ,prowadzę zdrowy tryb życia, bez nałogów ,a często mam tak wydany brzuch ,twardy jak bym była w trzecim miesiącu ciąży. Ginekologicznie ok. W jakim kierunku powinnam iść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mam problem . od pewnego czasu miałam bóle po lewej stornie trwały-2h . ostatnio gdy byłam w szkole dostałam mocnych bólów i kłucia a nawet gdy chodziłam bardzo mocno bolało .Wczoraj gdy przebiegłam kawałek dostałam mocnego bólu i czułam jakby coś mi się w środku pękło (oczywiście po lewej stronie ) teraz gdy chodzę , albo przekręcę się na bok to boli , co to jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmięcie dietę , to może być alergia pokarmowa , zespł jelita nadwrażliwego celiakia, sibo , nie tolerancja tłuszczu i wiele innych przyczyn . J poszłam do lekarza stwierdzono zespół jelita nadwrażliwego , przepisała mi DEBRETIN potem odwiedziłam dietetyka ,stwierdził celiakie( nie tolerancja glutenu) po miesiącu diety i leczenia zaczynałam się lepiej czuć a potem było już tylko jeszcze lepiej i wróciłam do normalności:-) aż do 8 dni temu, miałam operacje byłam w szpitalu. Kilka godzin po operacji wybiło mi brzuch a następnego dnia zaczęły się uporczywe bóle w lewym boku coś jak kolka bardzo i promieniuje do tył , kazdego dnia jest gorzej , byłam u lekarza internisty , w szpitalu odesłali mnie z kwitkiem bo standardowe badania mocz, krew wyszły dobrze wię do domu mimo bólu, prywatnie robie badania w kierunku raka i bakterii clostridium którą mogli mnie zarazić w szpitalu.. Jutro wyniki i znów do lekarza . Czy ktoś miał takie problemy bo nie wiem czy to jest związane ze szpitalem ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od dwu lat choruję na trzustkę mam torbiele po usunięciu woreczka żółciowego. Dolegliwości przy ścisłej diecie jak po zapaleniu trzustki prawie nie występowały. Obecnie jestem po wyjeździe kilkumiesięcznym za granicę gdzie tą dietę nie do końca mogłam prowadzić. Po przyjeździe do domu zaczęły się dolegliwości bólowe po lewej stronie żeber - dolegliwości czasem nabierają na sile i są nie do wytrzymania odbija mi się bardzo po posiłkach i mam delikatne mdłości, byłam na badaniach pięć miesięcy wstecz przed wyjazdem i stwierdzono Helikobakter. Obecnie jestem po kuracji antybiotykowej - byłam u doktora twierdzi, że to chyba trzustka - co robić przecież brałam cały czas leki na trzustkę i to te najmocniejsze 25000, czy powinnam się bać. Mój doktor powiedział, że powinnam zbadać trzustkę i by lekarze wzięli wycinek a on mi przepisze leki przeciwbólowe bardzo mocne. Co jest? piszcie Anastazja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×