Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uraz kolana


Gość Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sebastian

Witam. 6 stycznia doznałem kontuzji kolana podczas gry w piłkę. Z boiska zszedłem sam ale z okropnym bólem. Na drugi dzień pojawił się siniak który utrzymywał się tydzień. Widocznego obrzęku nie było. W pierwszym dniu po kontuzji był problem z chodzeniem szczególnie po schodach. Bardzo bolało przy zgięciu nogi i wchodzeniu na stopień. Po całym dniu jakoś kolano się rozchodziło i byłem nawet na próbie poloneza, o dziwo na której jakoś specjalnie te kolano nie przeszkadzało. Na drugi dzień ból rano także był mocny. Były delikatne trudności w zgięciu kolana do końca, ale z każdym kolejnym dniem było lepiej. Jakiś tydzień temu byłem u rodzinnego po skierowanie na RTG. Zdjęcie mam, a wizyta u ortopedy przypada mi na maj. Kolano podczas chodzenia nie stwarza problemów, jedynie podczas uklęknięcia i jednoczesnego pełnego zgięcia kolana czuję kłucie z przodu, bliżej wewnętrznej strony. Podczas kopania piłki wewnętrzną stroną stopy także czuję umiarkowany ból. Czy po takim opisie może to być coś poważniejszego i szukać prywatnego specjalisty czy czekać po prostu do maja, lecz myślę że do tego czasu ból ustanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Warto po prostu udać się na wizytę do fizjoterapeuty.

Po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu a następnie przeprowadzeniu badania klinicznego (zawierającego m.in. testy prowokacyjne na poszczególne struktury kolana [więzadła, łąkotki itp.], testy wydolności więzadeł) będzie on w stanie stwierdzić czy wymagana jest jakaś forma rehabilitacji lub leczenia. Warto nadmienić, że samo zdjęcie RTG oceni jedynie Pana struktury kostne kolana ale nie będzie w stanie wykazać chociaż deficytów stabilności w zakresie układu więzadłowego. 

Dalszych informacji dotyczących Pana stawu kolanowego dostarczy już fizjoterapeuta podczas wizyty,

Pozdrawiam, 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×