Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel trzustki


Gość Aga

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest tu ktoś kto miał torbiel trzustki moja ma 6cm i lekarze nic nie robią dodane wcześniej miałam na jajniku i usunięto i torbiel i jajnik ostatnio ciągle czułam się źle wymioty brak sił by wstać straszny ból brzucha teraz jeszcze zaczęła się robić na kolejnym jajniku. Czy ktoś może coś poradzić ☹️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto też polegać na opinii jednego lekarza. Wybierz się do innych, ja osobiście polecam panią Barbarę Woźniak. Przyjmuje w Jeleniej Górze i Wrocławiu. Bardzo dobry i doświadczony lekarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Möj tato mial torbiel trzuski najpierw 7,5 cm , a po 2 latach urosla do 14 cm. Przed 2 tygodniami byl operowany metoda Jurasza i narazie jest zadowolony. W razie bölu zawsze trzeba do lekarza , moze cos sie zmienilo (trzustke trzeba miec pod kontrola) i ewentualnie operacja. Böl minie tylko na chwile jak sie diete trzyma i dostaje srodki przeciwbölowe. Pzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moja mama ma torbiele trzustki. Obecnie 30x37 mm i 17x10 mm po obu stronach trzustki. Wykluczono komórki rakowe. Lekarz prowadzący namawia aby wyciąć całą trzustkę i dwunastnicę i kawałek żołądka (bo jest to połączone).

Szukamy jeszcze innych rozwiązań (czy nie można torbieli zlikwidować wprowadzając antybiotyk poprzez przewód trzustkowy itp.)

Musimy mieć pewność, że nie dało się trzustki uratować zanim zostanie wycięta mając z tyłu głowy myśl, że torbiele mogą pęknąć. Czas nas nagli. Lekarz mówił, że mama ma w sobie bombę. Ale, że może normalnie pracować zaś inny lekarz zabronił schylania się i dźwignia ciężkich rzeczy. Na własną rękę zrobiliśmy wiele badań np. Na pasożyty i to ponoć one są główną przyczyną. Chirurdzy jednak nie biorą tego pod uwagę aby leczyć - wyciąć i już. 

Często co lekarz to inna opinia. Załamka poprostu.

Życzę powodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×