Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Po operacji sztywnego palucha


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem 18 dni po takiej operacji minal bol po 3 dniach, ale po zdjeciu szwow i bandazu bol sie wznowil.  Palec duzy jest sztywny, nie wiem  czy jest cos nie tak. Stopa dretwieje czasem mocno itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po operacji 8 tygodni. Chodzę bez buta pooperacyjnego od 2,5 tygodni, ale z bólem. Paluch i staw są dość sztywne, a zginanie palucha bolesne - ponoć zrobiły się zrosty... Chodzę na rehabilitację, sama też ćwiczę zginanie palucha, ale na razie z marnym skutkiem i jestem trochę przerażona, bo miało być lepiej, a póki co jest gorzej niż przed zabiegiem... 😞 A paluch, oprócz tego, że jest bolesny, to jeszcze jakby "drewniany". Czy ktoś miał podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2019 o 12:26, Gość Ola napisał:

Jestem po operacji 8 tygodni. Chodzę bez buta pooperacyjnego od 2,5 tygodni, ale z bólem. Paluch i staw są dość sztywne, a zginanie palucha bolesne - ponoć zrobiły się zrosty... Chodzę na rehabilitację, sama też ćwiczę zginanie palucha, ale na razie z marnym skutkiem i jestem trochę przerażona, bo miało być lepiej, a póki co jest gorzej niż przed zabiegiem... 😞 A paluch, oprócz tego, że jest bolesny, to jeszcze jakby "drewniany". Czy ktoś miał podobnie?

Tak ,ja jestem 4 msc ponad już po operacji ,cały czas ćwiczę i 3 raz latam na rehabilitację ale stopa dalej boli przy chodzeniu ,szpilek to chyba już nigdy nie założę ..i jak tu pójść np. na wesele?:( Po za tym miałam wcześniej tylko małą kość na grzbiecie stopy A teraz mam gule jak halux po opercaji.Jestem załamana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sztywny paluch

Cześć jestem przed operacją sztywnego palucha (za miesiąc) i chyba się troszkę zaczynam nakręcać.

Bol jest już nie do wytrzymania, każdego dnia bardziej, każda aktywność rower, basen, chodzenie po górach kończy się strasznym bólem że z płaczu wyje. Chce już mieć to za sobą. Nie pamiętam kiedy miałam założone szpilki ostatni raz, chyba się do tego już przyzwyczaiłam...

Proszę powiedzcie mi jak długo dochodziliscie do siebie po operacji, jak wygląda sprawa z rehabilitacja i czy obyło sie bez, nie wiem czego mam się spodziewac, ile po operacji spędziliście dni w szpitalu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po operacji sztywnego palucha obu nóg artrodeza stawu(wstawione płytki tytanowe) po 3 dniach odstawiłam proszki przeciwbólowe,wszystko było świetnie,niestety 8 dnia ból tak się nasilił,że nie pomagały silne środki przeciwbólowe,teraz moja 5 tydzien a palce bolą nie do wytrzymania,wątroba buntuje się bo tyle chemii łykam,że nie daje rady.Lekarxe ze swojej strony nie widzą powodu.Co to może być czy ktoś miał podobne doświadczenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×