Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zgrubienie poniżej kości żebra, zrosty po wyrostku?


Gość Malwina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 8 lat temu miałam usuwany wyrostek od jakiegoś czasu tj z pół roku odczuwam ból z prawej strony brzucha około 10 cm poniżej żeber. Byłam u ginekologa na standardowym badaniu (niestety nie miałam robionego usg) i Pani doktor nie stwierdziła że to mogą być jajniki. Powiedziała że to zrosty po wyrostku. Ale ja nie jestem pewna czy tak wysoko mogą być zrosty? I na dodatek odczuwalne po 8 latach? Wcześniej nic mnie nie bolało dopiero zaczęło się jak dość znacząco schudłam około.20kg. Bardzo proszę o pomoc i radę czy powinnam zrobić jakieś badania dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno określić co się dzieje bez badania. Najlepiej byłoby wykonać USG jamy brzusznej (może to np. kamica pęcherzyka żółciowego) i dopiero potem zastanowić się nad dalszymi badaniami oczywiście po konsultacji bezpośredniej z lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za odpowiedz jednak ten ból nie jest cały czas tylko od czasu do czasu szczególnie po nacisku wyczuwam podłużne zgrubienie w miejscu przy kości miednicy ok . 10 cm poniżej żeber w prawej stronie , i ten ból od nacisku nie jest cały czas tylko od czasu do czasu. Czasem boli samoistnie ale ten rodzaj bólu przypomina np. kolkę jest taki *ćmiący* Ból nie jest bardzo intensywny żebyn np. potrzebowała brać tabletki przeciwbólowe. Jednak sprawia mi to czasem dyskomfort. Kiedyś miałam ataki kolki nerkowej w szpitalu zalecili mi pic debeziline od tygodnia piję ją znowu. (jednak bez zalecenia lekarza). czy to może mieć jakieś połączenie z nerkami ? a może to od jajnika ale chyba za wysoko jak na jajnik. Za odpowiedz dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama mam kamien jeden ok 2cm i wiem ze nie zawsze to boli. wlasnie czytalam o bolacym brzuchu i sobie przypnialam o kamieniu. u mnie objawia sie bolem az do kregoslupa czasami promieniuje ale nie zawsze. jesli ma sie male kamyszki to mozna je zwalczyc lekami bez zbednych operacjii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×