Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzki na stopie


Gość Jacek D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Około 3 tygodni temu na prawej stopie od strony podeszfowej (na brzegu stopy od strony zwewnętrznej) pojawił mi się okrągły guzek. Kilka dniu pózniej tuz obok pojawił się drugi guzek. Na początku myślalem, ze jest to odcisk czy jakiś nagniotek. Ma dość podobne objawy: gdy noga w spoczynku nie boli, gdy się uciśnie boli. Jest okrągłego kształtu, na środku jest ciemniejszy, wokół barwy żółtawej. Po jakiś 2 tygodniach wyskoczył mi kolejny guzek na tej samej stopie przy najmniejszym palcu. Ostatnio dopatrzyłem się, ze wyskoczyły jeszcze 2 małe. A i na drugiej stopie wyskoczył mi wczoraj dodatkowo jeden malutki (choć tu jest bardzo mały i nie mam 100% pewności czy jest taki sam). Nogę starałem się wymaczać, przykładałem chleb nasączony octem do dwóch pierwszych grudek w celu rozmiękczenia ale one są nadal twarde. Nie sądzę aby było to spowodowane niewygodnym obuwiem, ponieważ wcześniej nosiłem 2 pary butów na zmianę od początku zimy i nic mi nie wyskakiwało. Teraz nawet próbowałem zmieniać na adidasy, a mimo to wyskoczył kolejny guzek. Podaje linka do 2 zdjęć tych guzków. Dodam, ze te 2 pierwsze guzki utrudniają mi poruszanie gdyż w czasie chodzenia się lekko uciskają. Proszę o poradę co robić. http://www.wrzuta.pl/obraz/lNGWwpa8mk/ http://wgrajfoto.pl/pokaz/img0409/stopa2a4db8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

To mogą być brodawki stóp. Najlepiej skierować się prosto do dermatologa. Leczy się je tak samo jak inne brodawki. Na początek można zastosować maść salicylową, co powinno rozmiękczyć zmiany skórne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×