Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Lipoma w piersi (obfite strzępy dojrzalej tkanki tłuszczowej)


Gość Maria

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobilam biopsje lewej piersi. Materiał: Sutek lewy: kw.dol-zew. Rozpoznanie: liczne, obfite strzepy dojrzalej tkanki tłuszczowej - lipoma. Przeczytalam material informacyjny zamieszczony na portalu i listy pacjentek, ale nie znalazlam odpowiedzi dla siebie. Czy lipoma - tłuszczak jest groźny? Czy to nowotwór złośliwy czy lagodny? Czego mam oczekiawac? Czy operacja jest konieczna i jaka? Odczuwam także bole w dole brzucha. Mam 63 lata. Wybieram sie do lekarza, ale prosze przygotowac mnie do stanu, w jakim sie znalazłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Tłuszczaki są zmianami nowotworowymi, ale o typie bardzo łagodnym. Rosną tylko miejscowo i czasami mogą uciskać na nerwy przez co dają dolegliwości bólowe. Wycięcie tych zmian doszczętnie, w całości zabezpieczy Panią przed powstawaniem tłuszczaków, ale tylko w miejscu wycięcia. Niestety mogą powstawać nowe, ale o innej lokalizacji. Zezłośliwienie tych zmian jest nader rzadkie. Jednak zwlekanie z usunięciem guzków doprowadza tylko do powiększania się ich rozmiarów i może wywoływać dolegliwości. Zabieg usunięcia tłuszczaka jest prosty i najczęściej przeprowadzany w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu miejscowym. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej z zabrza

miałem usunięty tłuszczak z lewej piersi po dwóch latach zaczęła mnie pierś boleć znowu stwierdzono dwa guzki 2 x mm czeka mnie operacja znowu czy po usunięciu moze się to odnowić poraz kolejny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×