Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zwichnięty staw łokciowy z przemieszczeniem


Gość Patrykk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pod koniec lipca 2018 roku upadłem zwichnalem staw łokciowy z przemieszczeniem, ręka została nastawiona i włożona w gips 3 tygodnie. Po zdjęciu gipsu rechabilitacja co miesięczna wizyta u ortopedy na sprawdzenie postępów. Od zdjęcia gipsu minęły 4 miesiące dalej nie do końca mogłem wykonywać rotacje ręka, lekarz zrobił prześwietlenie okazało sie ze ma narośl kostna która blokuje mi wykonywać rotacje, lekarz powiedział ze odradza mi operacje, ze to jest lewa ręka i chyba aż tak mi to nie przeszkadza. Faktem jest ze mógłbym z tym żyć lecz jeśli jest szansa ze po operacji usunięcia narośli reka odzyska rotacje jestem gotów ja zrobic. Teraz moje pytanie brzmi czy lekarz dobrze mi doradza? Czy powinienem wykonać operacje? Czy może z czasem sie to pogorszyć czy bardziej przeszkadzać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Może warto jeszcze skonsultować to z jednym lekarzem czy na pewno to narośl ogranicza ruch ? Czasami może to wynikać z mocnego obkurczenia torebki stawowej - natomiast powinny wtedy być różnice w badaniu pasywnym oporu końcowego danego ruchu - to już do interpretacji fizjoterapeuty bądź lekarza. 

Doradzanie czy podjąć się operacji bądź też nie jest mocno ryzykowną sprawą - ostateczna decyzja należy do Pana. To co bym brał pod uwagę przy podejmowaniu decyzji to przede wszystkim: wiek - im niższy tym lepsze rokowania jeżeli chodzi o gojenie się, Pana oczekiwania wobec łokcia (charakter pracy, aktywność fizyczna), czynnik bólu, aktualny zakres ruchomości - im mniejszy tym istnieje większe ryzyko kompensacji w obrębie stawu ramiennego, nadgarstkowego jak również odc C itd. 

Pytanie też czy aktualny zakres ruchomości się nie zwiększa? Przywracanie zakresu ruchomości stawu łokciowego to mozolny proces (zwłaszcza ruchów supinacji i pronacji). Jeżeli jest jeszcze opcja zwiększenia zakresu ruchomości to razem z fizjoterapeutą walczyłbym do upadłego. 

Pozdrawiam,   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×