Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przerzuty nowotworowe na otrzewnej bez pierwotnego ogniska


Gość KAROLINA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KAROLINA

U mojego taty w trakcie przeprowadzonej operacji usunięcia pęcherzyka żółciowego wykryto wysiew nowotworowy na otrzewnej. Obecnie tata jest po badaniach: markery, gastroskopii, kolonoskopii, tomografie komputerowym jamy brzusznej, klatki piersiowej oraz kości lędźwiowej kręgosłupa. Mimo to wciąż nie znaleziono punktu wyjścia. Tatę bardzo boli z tyłu pleców okolice nerek, ale badania nie wykazały żadnych niepokojących zmian w tym obszarze. Na ból zażywa ibuprom max, ale nie zawsze działa. Proszę o radę co mamy dalej robić. Tata dostał skierowanie na konsultacje onkologiczną, termin mamy dopiero na połowę kwietnia. Czy istnieje jeszcze jakieś badanie które pomoże w ustaleniu punktu wyjścia? Lekarz prowadzący dał nam skierowanie na badanie PET-CT, ale powiedział, że to i tak nic nie da. Jakie są rokowania? Jak można mu pomóc? Nie możemy patrzeć jak on się cieszy, że badania wychodzą dobrze, podczas, gdy lekarze mówią, że to i tak nic nie da, nawet konsultacje w poradni onkologicznej mamy wypłakaną. Proszę o jakieś wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Nie wiem czy w czasie zbiegu zostały pobrane wycinki z wysiewu nowotworowego do badania histopatologicznego. Nie wiem też jeśli tak było jakie są wyniki tego badania. Być może ułatwiłoby to znalezienie ogniska pierwotnego. Oczywiście trudno mi cokolwiek więcej doradzić, ponieważ praktycznie wykorzystano wszystkie sposoby diagnostyki. Na pewno należy skonsultować się w tej sprawie z onkologiem i warto także by było wykonać PET-CT, który może pomoże ujawnić ognisko pierwotne. Co do dokładnego rokowania trudno je określić bez stwierdzenia jaki to rodzaj nowotworu i skąd on pochodzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×