Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy mam dysplazję stawu biodrowego? Zdjęcie RTG


Gość Karolina

Rekomendowane odpowiedzi

Od 1,5 roku odczuwam dyskomfort w biodrze. Na początku wszelkie "chrupanie" ignorowałam. Z czasem zaczął towarzyszyć mi ból którego nie potrafiłam do końca zlokalizować. Fizjoterapeuta i osteopata  a nawet ortopeda nic nie wskurali. Dodam że trenuje pole dance oraz praktykuje od kilku miesięcy jogę. Dzisiaj na zajęciach podczas pozycji "żółwia" poczułam też napięcie w tylnej części uda, które z resztą odczuwam od jakiegoś czasu (w związku z czym moje zakresy znacząco się zmniejszyły). Wystarczył delikatny ruch biodrami i coś przeskakiwalo, dźwięk rozchodził się wręcz po podłodze. Kilka dni temu moja mama (mieszka 1000 km od mojego miejsca zamieszkania)  powiedziała mi że czeka ją operacja biodra, musi mieć wszczepiony implant ponieważ ściera jej się kość. Zaczelam szperać w internecie i trafiłam na temat dysplazji stawu biodrowego. Odszukalam też swoje zdjęcie RTG sprzed kilku miesięcy, tylko że ja nie widzę na nim nic niepokojącego. Może ktoś na jego podstawie mógłby cos stwierdzić ? Mam już dość chodzenia po lekarzach, wydałam już kupę pieniedzy, każdy chciałby mnie leczyć metoda prób i błędów a możliwe, że diagnoze właśnie wyczytałam w internecie. Będę wdzięczna za pomoc.

 https://zapodaj.net/0f40ad5d52e39.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×