Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kolkowe bóle w okolicach lewego biodra


Gość Roksana

Rekomendowane odpowiedzi

Od ponad 2 miesięcy miewam ostre bóle po lewej stronie w okolicy biodra/jajnika. Ból ten ma charakter skurczy i kolki, a czasami nawet kłucia. Ból ten zazwyczaj pojawia się co kilka dni i trwa również kilka dni, po czym znika i gdy wszystko wydaje się w porządku, ból powraca. Byłam u kilku lekarzy na terenie Anglii ponieważ tu mieszkam. Niestety po rutynowych badaniach stwierdzili, że to nic i ból nie został zdiagnozowany.Mocz w normie, wynik badania krwi jak najbardziej w normie, wynik testu ciążowego negatywny. Stwierdzili, że nie ma potrzeby robienia USG. Jednym słowem potraktowali mnie lekceważąco i zalecili branie paracetamolu. Czy powinnam być zaniepokojona tym bólem. Czy faktycznie to nic nie sugeruje i nie ma powodu do zmartwień, chociaż nie wierzę, że ten ból wziął się znikąd. Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie.. Zrobiłam wyniki OB mam 15 (lekarz mówi że 15 to jeszcze w normie), zdjęcie nic podobno nie wykazało. Przy badaniu u ortopedy czuje ból ale każdy lekarz rozkłada ręce i nie wie co to jest ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bol koło  lewego jajnika :/

hej ja mam to samo i nie wiem co mi jest mieszkam w Holandii ..... i od jakiegoś czasu gdy nawet usiądę przy kompie tez mnie łapie bol z lewej stony koło jajnika kuje jak by mnie ktos porządnie uderzył .. w brzuch ..trwa on nawet kilka minut a jak złapie to opadam z sił i zwijam sie przez kilka minut ... czytam o tym przypadku juz bardzo duzo i nic nie znalazłam .. co tak naprawdę mi dolega brzuch mam wzdęty jak narazie miałam 2 razy przypadek takiego ataku kłucia ...../ ale z tego co wyczytałam bedzie sie jeszcze częściej powtarzać ...az sie boje moze mam początki tego ...... ale co ja zrobie za granica :( pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mialam dokladnie takie sama objawy jak wy, chodzilam do ginekologo, gastrologa, i do chirurga tkanek miekkich i nic mi nie wykryli dopóki nie wzielam spr w swoje rece i nie zrobilam serii badan :morfologia. kolonoskopia, usg i wyszlo ze mam zespol jelita drazliwego ..... czekam na konsultacje z lekarzem zeby dostac odpowiednie leki, ale radze udac sie z tym jak najwczesniej bo u mnie ciagnelo sie to przez 3 lata a pozniej jak mnie dopadlo to przez 3 tyg bolal mnie brzuch i wygladalam jak w 6 miesiacu ciazy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niemiło

mam 16 lat i mam to samo. Ból jest straszny - jakby mi ktoś ścisnął , lub coś wbił i co chwilę ukłucia które się rozchodzą. Oprócz tego nie mam żadnych innych dolegliwości. Wie ktoś co to może oznaczać ? Martwi mnie to trochę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam takie objawy ja wy dziewczyny ale mam sposób robię sobie gorącą kąpiel z rumiankiem lub takim preparatem tantum rossa w aptece jest a potem biorę furalginium jest na recepte mój Pan ginekolog tak mnie poratowal bo juz umierałam z bulu powiedział tez zeby dbac o ciepło jajników jak pogoda nieciekawa na w zime cieplejsze majtki a nie stringi i rajstopy bo to wszystko potem się odbjia z czasem poprzeziębiane i atakuje stan zapalny i ten cholerny ból.pozdrawiam dbajcie o siebie pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to od zmiany wagi ? albo od chodzenia na obcasie lub spania na jednym boku . WBrak magnezu i wchodzi w gre (kawa bardzo wypłukuje) albo zapalenie nerek... Możliwe jest że zakładacie nogę na nogę . a to wyciera panewkę . Mam nadzieję że to nic poważnego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo od roku.ból w lewym posladku jest nie do zniesienia nie moge sie schylic czasem siedziec.dostałam skierowanie na rtg kregoslupa zrobiłam i nic nie wykrylo.na tym sie skonczyło i dalej boli.nie wiem co mam dalej robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie boli z lewej strony podbrzusza aż do biodra nawet czuje pieczenie na biodrze, mam tez wzdęcia po jedzeniu nie wiem co robic, na wizyte u gastrologa musze długo czekać, czy ktoś miał podobnie i wie co to jest. Czasami ten ból dochodzi aż pod żebra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Ja jestem Tomasz. odczuwam podobny bol do waszego. Wczoraj o polnocy mialem pierwszy atak, nie moglem sie wyprostowac, ledwo wsiadlem do auta i pojechalem do szpitala, a tam krew i cisnienie i nic wiecej. Jak to w anglii. Ale nie widze sensu sie rozpisywac skoro nikt nie odpowiada a kazdy sie tylko pyta. Zrodlo ataku to lewa strona brzucha, do plecow, cos jak bardzo silna kolka, i takich powalających atakow mam ze cztery w ciagu dnia, biore ibuprofen, troche pomaga ale oogolnie to tylko umrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyście dokładnie czytali wszystkie komentarze to może by do was dotarło, że to może być zespół jelita drażliwego lub też u kobiet może chodzić o jajniki. Często też ból ten występuje w okresie dni płodnych. Ja również tak mam, więc wiem co czujecie. Myślę, że lekarzom się po prostu nie chce nas badać skoro jakieś wyniki nic nie wykazują*/ nie dociekają się źródła tych przyczyn, a niestety powinni... */ Pozdrawiam wszystkich zbolałych, łączmy się w bólu, bo reszta nas nie rozumie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie bóle od ok.2tygodni, czasem o nich zapominam bo są sporadyczne, ciągle kuje mnie na wysokości kości miedniczej ok 5cm od pępka, jak przyciskam by bardziej go zlokalizować nic nie wyczuwam. Mam zdiagnozowany zespół jelita drażliwego, ale to nie jest ten znany mi ból. Podejrzewam, że może mieć to związek ze zmianą tabletek antykoncepcyjnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie :-) mam zespół jelita drażliwego i myślę, że jak macie takie kłucia to proszę pobrać parę dni rozkurczające tabletki : nospa lub scopolan itd. Pomaga też właśnie ciepła kąpiel. U mnie wygląda to tak,że trzyma z 1,5 miesiąca potem mam spokój i za jakiś czas znowu, jeśli mocno boli to proszę udać się do lekarza bo mocniejsze leki. Koniecznie zrobić USG jamy brzusznej to lekarz określi czy to zespół jelita d. Ostatnio okazało się,że po zrobieniu badania moczu mam erytrocyty zwiększone ,a one świadczą o piasku lub kamieniach, natomiast podwyższone leukocyty o infekcji bakteryjnej i wtedy potrzebny anatybiotyk. Biorę teraz lek ziołowy na oczyszczenie i za miesiąc na usg ponowne badanie moczu i może będzie dobrze. BÓL jaki czuję przy ZESPOLE JELITA DRAŻLIWEGO to takie kłucie lub kilka na raz, zależy jak usiądę, często w samochodzie jak prowadzę lub w nocy jak jestem skulona i nie mogę chwili nogi rozprostować, ale jak się załatwie, oddam mocz lub kał to ustępuje. Brzuch może być wzdęty. POLECAM RUCH , WCHODZENIE PO SCHODACH, ĆWICZENIA,A NAPEWNO SIĘ ZMNIEJSZY :-) będzie dobrze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olu, czy zespół jelita drażliwego stwierdzono na podstawie USG, dobrze zrozumiałam, miałaś jakieś zmiany, czy po prostu ,skoro nic nie znależli, stwierdzono że to jelito drażliwe? Mam ten ból od roku, USG ok, morfologia robiona parę razy, zawsze ok, jajniki macica ok /usg robione przez kilku lekarzy/, a miesiąc temu poroniłam w 8 tygodniu, i ten ból miałam przez całe te 8 tyg, więc raczej nie dam sobie wmówić, że to jelito drażliwe. Teraz czekam na kolonoskopię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM! OD TYGODNIA Tak mam mimo wszystko chodzę do pracy w domu przy dzieciach zapitalam i udaję ze ok ale bol jest boli i kłuje z lewej strony koło biodra byłam u Gienka mówi że ok jeszcze usg zrobię odwiedziłam proktologa bo do tego wszystkiego boli odbyt masakra za 2 tygodnie kolonoskopia boję się ale jak trzeba to trzeba wspłóczuję wszystkim którzy tak mają jak lekarz nie pomaga to zmienić bo jak nie wiedza co to najlepiej jelito drażliwe wkręcić a pozatym tzeba zwolnic i znaleśc chwilkę dla siebie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dokladnie to samo. Kolkowy bol pojawiajacy sie bez wyraznego powodu kilka razy dziennie. Wczesniej mialam klucie w nodze, w pachwinie, w okolicy pecherza... Bol wedruje generalnie. Mialam robione badania, OB podniesione do 25, mocz w normie, usg brzucha w nirmie, dopochwowe w normie generalnie wszytsko w porzadku z badaniami(jak mowi angielski lekarz) tylko tabsy przeciwbolowe ktore nie dzialaja dostalam. Za tydzien lece do Polski zrobic kolonke bo boje sie ze to cos innego niz IBS (naprzykad zapalenie uchylkow, albo cos gorszego) ah i jak opisalam lekarzowi objawy to on powiedzial ze to na pewno nie jelita...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×