Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Problem z biodrem


Gość Dorota

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

W dzieciństwie miałam operacje bioder po których zostały mi tylko blizny. Przez lata nie mialam żadnych problemów z biodrami. 20msc temu urodziłam syna. W ciąży delikatnie doskwierały mi biodra ale przeszło. Jakieś 2 msc temu ból powrócił i zaczął się nasilać. Na dzień dzisiejszy ciężko mi ubrać skarpetkę. Po przejściu kilku metrów nie mogę dalej iść. Boli w nocy przy spoczynku. Rano muszę się rozruszać zanim stanę na prawa nogę. Ból jest w pachwinie, na zewnątrz biodra a przy chodzeniu również ból całego uda. Lewe biodro nie boli. Zrobiłam rtg bioder. Wynik jest przetłumaczony w Google bo zdjęcie robiłam w Holandii.

Miednica AP i biodra boczne rejestrują obie strony. Brak wcześniejszego obrazowania do porównania. Poważnie zdeformowane prawe złącze stawu biodrowego z nieregularnymi kształtami panewki i podchrzęstnej torbieli. Głowa kości udowej po prawej stronie jest silnie zdeformowana i zawiera liczne wyjaśnienia cysteiczne. Prawe os jelita jest również bardzo różne z dużym objaśnieniem centralnym. Czy w młodym wieku występuje stan po urazie? Również lewostronny zdeformowany staw biodrowy ze stwardnieniem pandaka i zniekształconą głową.

Poważne odchylenia stawów biodrowych po obu stronach, w prawo więcej niż w lewo. Stare traumatyczne nieprawidłowości, prawda? Porada: skonsultuj się z ortopedą.

Na prośbę lekarza rodzinnego musiałam dowiedzieć się co było robione w dzieciństwie.  Moi rodzice nie żyją co nie było łatwe. Udało mi się jednak dowiedzieć od przyjaciółki mamy ze miałam dydplazje i przeprowadzoną osteotomie obu bioder.  Do ortopedy idę 29-10-2018. Mam 28 lat. Co mnie czeka? Ten opis nie wyglada dobrze. Czego mogę się spodziewać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie może nie jest wcale tak źle. Z reguły opisy brzmią strasznie a okazuje się,ze nie ma tragedii. Ciężko jest określić co Cię czeka ale nie nastawiaj się na najgorsze. Ja sama jestem po przejściach z biodrami więc wiem co czujesz. U mnie było tak,że musiałam przejść zabieg wstawienia endoprotezy stawu biodrowego ponieważ z czasem nie mogłam się poruszać a ból był po prostu nie do zniesienia. Nie wiem gdzie idziesz do tego ortopedy ale jakbyś potrzebowała naprawdę dobrego specjalistę od bioder to polecam doktor Iwonę Słowińską ze szpitala św.Elżbiety w Warszawie. Ja akurat jestem pod jej opieką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×