Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiekszona trzustka w obrebie trzonu z rozmytym ogniskiem hipoechogenicznym


Kasiab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mojego taty boli od jakiegoś czasu brzuch jak zje itd. Zrobił USG jamy brzusznej wszystko jest dobrze oprócz trzustki jest tam napisane tak .trzustka Bardzo słabo widoczna z powodu artefaktów z gazów cewy. Nieznacznie powiekszona w obrebie trzonu z rozmytym ogniskiem hipoechogenicznym 48x35mm. Dodam ze dzisiaj był na powtorzonym USG i ma przyjść do szpitala na badania bo "coś" lekarzowi się nie podoba dodam również ze wyszło z kału ze ma dodatki test na giardia lamblia. . a jutro będzie miał robiona  gastroskopie. Martwię się najbardziej o ta trzustke czy to może być guz?  Rak? Pomocy i proszę o szybka odpowiedz bo nie wiem co to znaczy rozmaite ognisko hipoechogeniczne dziękuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Kasiab napisał:

Witam. Mojego taty boli od jakiegoś czasu brzuch jak zje itd. Zrobił USG jamy brzusznej wszystko jest dobrze oprócz trzustki jest tam napisane tak .trzustka Bardzo słabo widoczna z powodu artefaktów z gazów cewy. Nieznacznie powiekszona w obrebie trzonu z rozmytym ogniskiem hipoechogenicznym 48x35mm. Dodam ze dzisiaj był na powtorzonym USG i ma przyjść do szpitala na badania bo "coś" lekarzowi się nie podoba dodam również ze wyszło z kału ze ma dodatki test na giardia lamblia. . a jutro będzie miał robiona  gastroskopie. Martwię się najbardziej o ta trzustke czy to może być guz?  Rak? Pomocy i proszę o szybka odpowiedz bo nie wiem co to znaczy rozmyte ognisko hipoechogeniczne dziękuję .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×