Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Tłuszczak na oku należy leczyć?


Gość Dzidek

Rekomendowane odpowiedzi

Ale gdzie dokładnie zlokalizowany jest tłuszczak. Jedynym skutecznym sposobem pozbycia się tłuszczaka jest jego zabiegowe usunięcie. Jeśli się tego nie zrobi może powiększać się systematycznie lub nawet dawać dolegliwości bólowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialam sie spytać poniewasz mam w dwóch oczach tłuszcz toznaczy na białkach w obu wyszły mi dłuze ktopki żółte ,byłam u lekarza i powiedział ze nieda sie nic zrobić a drógi lekarz powiedział mi ze moge usunoci chirurgicznie ale niewie czy ktos podejmnie się tego bo w oku jest i dotego zamałe ,prosze opomoc co mam ztym robić bo niewiem a to jest widoczne dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich zmian żółciakowatych nie usuwa się. Często są one wynikiem wysokiego poziomu cholesterolu we krwi (należałoby w tym względzie zrobić sobie badania). Trzeba też skonsultować się z okulistą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja bylam u okulisty i powiedzieli mi ze chirurgicznie mozna to usunoć ale to zamałe jest i lekarze niepodejmnom sie tego .robiłam badania zkrwi i wyszło ze zamało mam czerwonych krwinek .ate plamki są strasznie żółte i widoczne ,a i jeszcze okulista przepisał mi żel i krople co dosłownie nic nie pomogły ,dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wim co koleżanka Aneta przezywa. Mam takie plamki żólte w obydwu oczach, prawe oko ma jedna dużą a lewe dwie małe. okulista powiedział mi ze najlepiej tego nie ruszać,bo mogą odrosnąć. z tym że ja mam dojsć pytań typu co masz na oku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam tez borykam sie z tym przypadkiem w poniedzialek ide na zabieg 20.09.2010 zobaczymy boje sie bardzo mam to juz od 12 lat i to dziadostwo rosnie caly czas .zaczyna bolec coraz mocniej dlatego zdecydowalam sie na zabieg dam znac po zabiegu .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, Miałam usuwany tłuszczak przy lewym oku 12 lat temu, w instytucie onkologi im.Marii Curie w Warszawie niestety pani doktor potraktowała zabieg jako rutyne i w efekcie po nagłym wylewie musiała szybko zatamowac krwotok i nie usuneła wszystkiego. Odrosło mi jeszcze większe, bo nie wspomnę o bólu i nieprzespanych trzech nocach. Ale muszę iść na zabieg, bo nabrała takich rozmiarów, że nie da się ukryć pod grzywka panicznie się boję. Szukam odpowiedzialnego i z powołania lekarza i czy mam gwarancję, że znowu nie odrośnie. Prosze napisz po zabiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam W dniu wczorajszym lekarz stwierdził iż mam małą kropkę cholesterolu na oku i że może czekać mnie zabieg bo to dokuczliwa dolegliwość natomiast dzisiaj ten sam lekarz powiedział że nic z tym nie będziemy robić a jedynie mam to kontrolować co jakiś czas. Na pytanie co to jest tak właściwie i skąd sie bierze odpowiedział to jak cholesterol w żyłach. Czy ktoś może mi udzielić głębszej odpowiedzi? Mam 29 lat i żadnych problemów z cholesterolem we krwi też nigdy nie miałam. Z góry dziękuję za odpowiedz. Tatiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tez taki problem : mianowicie na jedym i drugim oku mam żółte plamki na białku tzw tłuszcz , byłam u okulisty to zdziwila sie ze przyszłam do niej bo stwierdziła ze nic sie złego nie dzieje i ze mam sie nie martwić :)takZe głowa do góry ! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , ja równiez mam ten problem właśnie dzisiaj byłam usunać narośl z jednego oka mam szwy nie boli ale troche kłuje.Jesli chodzi o usuniecie trzeba poszukac lekarza który się specjalizuje w chirurgi spojówek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam zolta narosc na galce ocznej i mnie ciagle boli. Bylam w Dani i w Polsce u okulisty powiedzieli mi ze to jest tluszcz. Czesto mam stan zapalny i daja mi krople z antybiotykiem. Mozna to usunac chirurgiczne , ale lekarze mowia ze to nie jest bezpiecznie. Bo po operaci beda szwy i zacznie sie jeszcze gorszy problem. Nie wiem co mam robic. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×