Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kamica przewodów żółciowych


Gość Dorota z Otwocka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dorota z Otwocka

Witam panie doktorze. Wykryto u mnie kamienie w woreczku żółciowym,kamień przedostał się do przewodów,i zatkał je,po czym dostałam żółtaczki mechanicznej i nie można było mnie operować.Lekarz zalecił wykonanie ECPW w trakcie tego badania stwierdzono że kamień jest zbyt duży żeby go usunąć i założono mi protezę w przewodzie żółciowym.Chcę się dowiedzieć jak długo mogę chodzić z tą protezą,i co to jest za proteza,jak ona wygląda. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością założono Pani zwykłą protezę (samorozprężalne zakłada się tylko w wyjątkowych sytuacjach, głównie w nowotworach). Proteza ma formę cieńkiej rureczki, giętkiej, ułatwiającej spływ żółci z dróg żółciowych, zbudowanej z materiału syntetycznego podobnego do teflonu. Dość często zadarza się, że po założeniu takiej protezy kamiń samoistnie ulega rozkruszeniu i wydala się. Protezę taką można nosić do pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anna z Katowic

Witam, lekarze stwierdzili, że mam zatkane przewody żółcowe. Wykonując badanie endoskowpwe okazało się, że nie można (tych kamieni-jak mniemam) unąć operacyjnie i skierowali do innego szpitala. Chciałam się zapytać jakie będą kolejne działania w udrażnianiu tych przewodów, lub jak leczyć bezzabiegowo takie *dolegliwości*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie udało się usunąć kamieni w czasie badania typu ECPW (ERCP) jedynym skutecznym sposbem ich usunięcia jest klasyczne otwarcie jamy brzusznej i operacyjne nacięcie przewodu z usunięciem kamieni. Dowie się Pani wszystkiego w szpitalu po przyjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja teściowa ma 50 lat i ma chore serce i cukrzyce była operowana na kamienie w woreczku żółciowym i jest w śpiączce i wszystkie maszyny za nią oddychają, po operacji czy wyjdzie z tego i ile może ta śpiączka potrwać. Czy będzie żyła?. Proszę o pomoc bo nie wiem co mam już myśleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×