Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wysoki poziom cukru na czczo mimo diety


Gość Aneta

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 38 lat. Miesiąc temu robiłam badania z których dowiedziałam się że mam za wysoki poziom cukru. Dostałam skierowanie do diabetologa który zlecił mi pomiar cukru trzy razy w tygodniu na czczo , dwie godziny po śniadaniu , dwie godziny po obiedzie , dwie godziny po kolacji. Przepisał również tabletki Formetic 500 mg.które zażywam 3 x dziennie. Staram się również stosować dietę ponieważ mam nadwagę.Mój problem polega na tym iż stosuję się do zaleceń lekarza a mimo to mam podwyższony poziom cukru na czczo tzn.nawet do 140 mg. Natomiast pomiary po posiłkach są w normie tzn. od 98 mg. do 138 mg. Dlaczego poziom cukru na czczo jest wyższy niż po posiłku ? Dlaczego mimo tego że biorę leki jest za wysoki ? Doktor termin kontroli w poradni wyznaczył za trzy miesiące. Czy w związku z takimi poziomami cukru powinnam go odwiedzić wcześniej ? Bardzo proszę o odpowiedż .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Po posiłku wynik może być zmieniony pod wpływem leku. Najlepiej skonsultować się w tej sprawie jednak z lekarzem, który leki te przepisał. Jeśli ma Pani wątpliwości, można umówić się wcześniej na wizytę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lidia SYCZ, Poznań

PAMIĘTAJMY, ŻE POZIOM CUKRU WE KRWI NIE PODNOSI ANI POWIETRZE, ANI WODA MINERALNA, LECZ ZJADANE WĘGLOWODANY: Taki sposób odżywiania jest skuteczny i warto go zastosować od zaraz. Ostatnie słowo, co oczywiste należy zawsze do naszego lekarza rodzinnego. WAŻNE. GLUKOZA NATURALNA* TO RYŻ, WSZYSTKIE KASZE, OWOCE, WARZYWA: Logika myślenia, postęp i spokój. Także wypowiadanie słów, które mają merytoryczną wartość. Wskazane są produkty zalecane i dozwolone wg tzw. INDEKSU ŻYWIENIOWEGO TJ. IŻ PRODUKTU. ***** GLUKOZA NIENATURALNA* TO MĄKA I CUKIER: Irracjonalne zachowania, częsta zmiana nastroju, nerwowość. Również wypowiadanie słów, które nic nie znaczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×