Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ostre zapalenie trzustki i OCET JABŁKOWY


Gość Dawid

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry 

Moje pytanie dotyczy odnośnie Ostrego zapalenia trzustki, a pomocy w zwalczeniu tego stanu. Przebieg OZT nie jest bardzo straszny (bez wymiotów, bez kamicy żółciowej) ból był lecz po głodówce przeszedł. Do rzeczy trafiłem na sor tam wyniki pokazały ozt amylaza mocz 3700 surowica 250, po 2 dniach kroplówki znacznie spadło mocz 1000 krew 180, wypis do domu lekkostrawna dieta praktycznie Głodówka i badać lecz wynik skoczył myśle ze po prostu od jedzenia a jadłem bardzo mało zupa warzywna na wodzie raz ziemniaki gotowane i na drugi dzień znów było więcej amylazy.. teraz postanowiłem zrobić większa głodówkę.. lecz chciałem zapytać CZY OCET JABŁKOWY łyżeczka na kubek wody by żołądek miał odpowiednie warunki trawienne jest DOBRY? Mogę profilaktycznie naczczo stosować ocet jabłkowy jeśli jest OZT? Proszę o rade 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, 

Na dobre trawienie nie musi być ocet jabłkowy - może być coś bardzo gorzkiego, jak ziółka czy też wino piołunowa. Sam ocet nie powinien być problemem tym bardziej że stosuje go czasami a mam od 22 lat stwierdzone pzt.

Najbardziej optymalne według mnie jest stosowanie witaminy C w formie kwasu askorbinowego - nie dość że bomba prozdrowotna (na temat witaminy C można badać godzinami) to przy okazji zakwasza żołądek a przecież o to chodzi (odnośnie dobrego trawienia chodzi właśnie o bardzo niskie pH soku zoladkowego).

Jeśli będę mógł jakoś pomóc to zapraszam na maila:

datamanr@gmail.com

Samouk z medycyny zarówno klasycznej jak i naturalnej. Od lipca 2015 bez jakiejkolwiek dolegliwości ze strony trzustki, mimo że do tamtej pory hospitalizowany z powodu zaostrzenia ok 12/15 razy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×