Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Niski poziom tyreoglobuliny i TSH po resekcji tarczycy z powodu raka


Gość Maja z Łodzi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maja z Łodzi

Jestem po operacji tarczycy (1,5 roku temu) - diagnoza rak brodawkowaty, miałam też podawany jod w Zgierzu. W tej chwili robiłam badania tyreoglobulina 0,49 ng/ml (strzałka w dół). TSH 0,006 ( strzałka w dół). Czy mój wynik jest prawidłowy? Panie Doktorze na wizytę do lekarz muszę czekać do końca czerwca, martwię się czy jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Niski poziom tyreoglobuliny w Pani przypadku jest dobrym objawem świadczącym o doszczętności zabiegu usunięcia tarczycy z nowotworem i braku wznowy nowotworu. Jednak bardzo niski poziom TSH może świadczyć o za dużej podaży hormonalnej leków substytuowanych. Dlatego na pewno w tej sprawie trzeba pilnie skontaktować się z endokrynologiem celem ewentualnej korekty podawanych leków. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maja z Łodzi

Mam jeszcze jedno pytanie. Od tego czasu jak zaczęłam chorować na tą chorobe bolą mnie kości rąk i nóg. Strasznie te bóle się nasiliły i są ciągłe, przemieszczające się- po operacji tarczycy. Miałam robioną scyntygrafie kości. Wynik : Tc99 MDP 1000 mbq dożylnie Gamma- Kamera. Na scyntygramach całego ciała po podaniu znacznika osteotropowego (MPD99mTc) obserwuje się ognisko podwyższonego gromadzenia znacznika w grzebieniu pośrodkowym kości krzyżowej ( najprawdopodobniej zmiana zwyrodnieniowa). Wniosek: brak danych na meta ad ossa.Nadmieniam, że w związku z tymi guzami w płucach miałam operacje ale tylko płuca prawego. Fragment płuca o wymiarach 3x2,5x1cm z chrzęstnym guzem średnicy 0,8 cm w odległości poniżej 0,1 cm od linii cięcia. Opis mikroskopowy Hamartoma chondroides pulmonis.Potem miałam wykonywany tomograf klatki piersiowej . Wynik badania: Badanie TK klatki piersiowej ( jednofazowe, kontrastowe). Kilka drobnych guzków podopłucnowych w obu płucach, wielkość do 5mm- najpewniej pozapalne złogi włókniaka.W płucu lewym, w seg 6 obwodowo zmiana ogniskowa o dłużej powierzchni kontaktu z opłucnąi jej pogrubieniem z retrakcją struktur oskrzelowo- naczyniowych- obraz sugerujeniedodmęokrągłą.Pasmowata zmianabliznowataw przypodstawnejpartiilewego płuca.Śródpiersie bez cech adenopatii. W śródpiersiu przednim trójkątna jednorodna zmiana miękkotkankowa- ciało pograsiczne? Serce w granicach normy.Miałam też wykonywane badania na reumatyzm, byłam u ortopedy, biore lek o nazwie Surgam a bóle jak miałam tak mam. Są one bardzo niepokojące, dziwne i uciążliwe. Mam 45 lat. Ostatnio lekarz powiedział mi, że może to być ostoporoza. Co Pan myśli na ten temat? Jakie badania powinnam przeprowadzić żeby wyjaśnić te bóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom tyreoglobuliny jest u mnie 1060. Badan było kilka , były powtarzane w laboratorium. Wahały sie od 900 do ponad 1000. Mam guzy na tarczycy. od 1988 roku. Tarczyca nie jest leczona. Lekarz powiedzial mi tylko ,ze jeszcze takiego wyniku nie widział. Nie miałam operacji na tarczyce. Czy wynik ten jest ważny , czy powinnam się leczyc. pozdrawiam - Wanda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY wycieto mi tarczyce 2009z powodu raka podano jod 131 ja bardzo zle sie czuje nic nie spie bardzo bardzo zle sie czuje jestem calkowicie bezsenna bardzo zle sie czuje pomocy chce zyc dla coreczki*((((((9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dwa lata po usunięciu obydwu tarczyc. 1,5 roku po jodowaniu. Martwi mnie wynik Tyreoglobuliny ponieważ w roku 2011 i 2012 wynik był 0,20, a teraz zrobiłam badanie i wyszedł mi 0,85. Co to może oznaczać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem 8 lat po usunięciu z powodu brodawkowego. Na początku , przez kilka lat dolegliwości straszne. Bezsenność, totalne rozwalenie organizmu... To trochę trwa.. Dziś wysuszona skóra, łamliwość paznokci nie do opanowania, potliwość w nocy, ból kości, stawów... Byłam na rencie 4 lata ale ZUS mnie cudownie uzdrowił... zastanawiam się jak długo jeszcze to wytrzymam chodząc do pracy. Wybrałam popołudniówki gdyż rano nie mogę się ogarnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×