Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powikłania po operacji kręgosłupa


Gość Mieczyslaw

Rekomendowane odpowiedzi

DO ANETY Proszę PILNIE o kontakt na e-mail Ja też miałam operacje kręgosłupa z dostępu przedniego ALIF. Chętnie porozmawiam z Tobą na ten temat. Proszę o kontakt na e-mail, bo nie zaglądam tu na forum często. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do anet witaj dlaczego byłaś operowana 2 razy ,ja miałam zabieg w sierpniu 2011 i teraz mam termin na drugą 1 marca .Strasznie się boję . Pierwsza operacja niby była prosta i jak powiedział lekarz *nie miałem problemów* no to teraz ja je mam , miałam usunięcie krążka a teraz mam taką rwę że muszę byc szybko operowana.Strasznie boję się tego co będzie po zabiegu , właściwie to operacja nic nie dała a nawet pogorszyła mój stan. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam hanka czytam tak twoja historie i łza i sie kreci w oku ja juz tez mam dośc bólu w poniedziałek ide na wizyte bo tez mnie cały czas boli . Ja miałam operacje 2010 roku w maju wszczepienie implantu diam miało być wszystko ok ale nie było we wrzesnie byłam na kolejnej wizycie i {zaproponował} mi druga operacje którą miałam w listopadzie 2010 musiłam ja miec bo nic innego by mi nie pomogło przeżyłam strasznie silna anemia po zawroty głowy okropmnie wspominam ale nic jakoś to przeszłam miesiąc po leżałm w łóżku żeby nic sobie nie narobić po osmiu tyg. koleja wizyta i *niby *wszystko ok pan doktor powiedział ze ładnie implant ten drugi się przyjął i sie ładnie zrasta ze bedzie dobrze to ok jak bedzie ale ja cały czas na tabletach żyłam i ból mi towarzyszył w kwietniu koleja wizyta i zakończenie leczenia pan doktor powiedział ze do roku ma prawo boleć w listopadzie był rok od drugiej operacji i bez zmian ja dalej cierpie . Jestem taka ciekawa co teraz wymyśli na mój rozum to bedzie chciał mi usunąc z mojego ciała ten stary implant bo tak mi powiedział po tej drugiej operacji ze trzeba by było go usunąc ale jak mi nie dokucza to niech sobie tam jest a własnie mnie tam boli gdzie on jest wszczepiony cześć ledzwiowo krzyżowa nie mam już sił z tym walczyć mysłałam ze dam rade ale nie dośśśśććć tych leków i nerwów na ten ból hanka bądz silna jak nie ma innego wyjścia to co zrobisz dobrze że można sie tu wyżalić z tych naszych problemów bo społeczeństwo którego to nie dotyczy nas nie rozumnie pozdrawiam was wszystkich trzymajcie sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam właśnie wróciłam ze szpitala , jestem juz po drugim zabiegu ,czy jest lepiej ? -mozna powiedziec , ze tak ale kurcz jeszcze jest , nie tak silny jak byl więc jest nadzieja na funkcjonowanie,,jeszcze troche czasu potrzebuje zeby do siebie dojsc .Rehabilitacja moze za miesiąc,spróbuje dostac sie do szpitala na oddział rehabilitacyjny, mają świetnych specjalistów. Anet moje współczucie nic Ci nie da , mogę tylko powiedziec trzymaj sie ,muszą nadejść lepsze chwile ,nie moze byc tak ,ze nic nie pomoze ,powiem brzydko za ktorymś razem sie uda , wreszcie przyjdzie ulga ,goraco Cie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie Hanka dzieki za miłe słowa trzymam sie jakos nie jest tak zle byłam na dwóch wizytach pan doktor zastosował blokade jedna która pomogła na 2 dni za cztery tyg. druga która wcale nie pomogła i tablety które biore co drugi dzien na noc , moje przypuszczenia co do implantu diam sie niesprawdziły to nie tam jest ognisko bolu tylko poziom niżej znowu sie obniżył za 6 tygodni nastepna blokada nie wiem czy wogóle jest sens ja brac boto tez nienalezy do przyjemnosci ale napewno niepójde na trzecia operacje w życiu chyba ze juz bym bardzo cierpiała mam tylko nadzieje ze tak jak Hanka pisze wreszcie przyjdzie ulga pozdrawim was kochani trzymajcie sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :))) Witaj Anet :) Dawno mnie tu nie było bo jestem na innym forum, jak coś to znajdziecie mnie na *BÓL PO OPERACJI KRĘGOSŁUPA LĘDŹWIOWEGO* ja tam piszę to jak chcesz Anet poklikać i popisać o problemach to zapraszam :))) Też Ci współczuję ale co to da jak boli :((( Życzę Wszystkim jak najmniej bólu i cierpienia i jak najszybszego powrotu do zdrowia :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam termin na 2 pazdziernika, operacja kregoslupa ledzwiowego z dojsciem przednim. Jakie sa wskazania do operacji od przodu? Czy jest skuteczniejsza, tak mowil lekarz przynajmniej. Czy goi sie szybciej? Czy po miesiacu mozna zaczac rowerek treningowy i stepper?Jak dlugo boli bardzo? Ja jestem sama i bojowo nastawiona, by zaczac szybko byc sprawna? Ile jest sie na chorobowym? Slyszalam,ze standard to 3 miesiace.Jak z siedzeniem, kiedy mozna siadac? A czynnosci samoobslugowe jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos tu w ogole zaglada? Czekam na informacje, przeciez tak duzo ludzi ma obecnie operacje kregoslupa.....Podzielcie sie swymi spostrzezeniami. Kilka lat temu, jak mialam operacje tarczycy, to udzielalam sie na dwoch forach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam do: Goska hej ja miałam w 2010 r operacje poprzez dojscie przednie alif przeczytaj sobie moje wypowiedzi podpisane anet i wszystko wiesz na st 8 ,7 i predzej tez cos tam bazgrałam ja jestem po 2 operacjach dojscie tylne i przednie pozdrawiam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Włodzimierz

Ja miałem zabieg na kregosup ledzwiowy w 30.10.2010r.Poz abiegu odczuwałem do pół roku bóle. Zaś jakiś czas spokój bez bólu. A od tygodnia mam takie bole że nie moge leżec stać za długo i chodzić Bo pdczuwam bóle co dziennie.Myślałem że po zabiegu bedzie okej a sie myliłem. Za nim pójdzie ktoś na zabieg to niech sie zastanowi i przemyśli ze sto razy.Miałem operowny odcinek L3- L4 . mam wstawiony implant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Anet co u ciebie jak się czujesz ?ja wreszcie wzięłąm się za rehabilitacje (oczywiście prywatnie)i musze powiedzieć , że lepiej sie czuję psychicznie ale również fizycznie.Wreszcie wyszłam na zakupy , co prawda nie daleko ale to dla mnie sukces.Ból nogi nie zginął i nie zginie ,rehabilitacja mi trochę ulży i wzmocni ale co dalej nie wiem.Niedługo kończy mi się świadczenie rehab.czy wrócę do pracy?trudne pytanie i nie wiem czy ktoś w tej chwili może na nie odpowiedzieć . pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam hanka dzieki za pamiec i ciesze sie ze u ciebie coraz lepiej ze sie rehabilitujesz i ze ci pomaga bo mi nic nie pomagała rehabilitacja u mnie jak to u mnie raz lepiej raz gorzej jak mocno napierdziela to łykam tabletki i do przodu nauczyłam sie juz z tym życ nawet nie nazekam bo ile mozna nazekac otoczeniu juz mnie nie słuchaja zeby zaciskam i tyle jakos trzeba zyc mam jeszcze małe dzieci takze niema sie co rozklejac tylko wziasc sie w garsc i zyc Włodzimierz to witaj w klubie ja tez mam implanty i tez caly czas odczuwam bol do smutna tak miałam operacje w słupsku mnie operował pierwszy raz ordynator dr. gałazka a drugi raz dr nacewicz ciecie na brzuchu około 10 cm pionowo od pepka w dól ja wiem chyba dobrzy jeezeli tyle operacji preprowadzaja i sa takie terminy mi tez pomogli a ze boli to kolejny poziom mi sie obniżył ale w zyciu niedam sie ciąc jeszcze raz posdrawiam was serdecznie trzymajcie sie !!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO ANETY Witaj, chciałam z Tobą pogadać na temat ALIF-a, ale nie przeszedł mój adres e-mail, Twój również. Tutaj nie zaglądam często. Może teraz ze spacjami wpisze się ten adres. Jeśli udało mi się podać mój adres, to bardzo Cie proszę napisz do mnie. Jestem ciekawa jak się teraz czujesz, no i w ogóle mam sporo do opowiadania. Pozdrawiam Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz P.

Witam serdecznieja dwa lata temu mialem wypadek samochodowy w ktorym doszlo do kompresyjnego zlamania dysku L4 oraz innych urazów. przeszedlem inne operacje i na koniec zostawilem sobie kregoslup. operacje mialem tydzien temu w piekarach śląskich. Operacja polegała na stabilizacji śrubami i jeszcze jakąś tam masą plastyczną stabilizacja. nie pokoi mniejednak to ze czuje po operacji ból własnie w pośladku który jak tak na elzac sprawdzalem ruchomość konczyn sprawia mi ogromny bol podczas podnoszenia wyprostowanej nogi, powiedzialem tolekarzowi podczas pobytu jeszcze w szpitalu to uslyszalem odpowiedz ze moze to minąć jak sie to wszystko pozrasta i zagoi, Boje sie strasznie tego ze tak sienie stanie ale jestem dobrej mysli ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Mateusza. Na razie nie martw się tym, że boli. Napisałeś, że od operacji minął dopiero tydzień. To wszystko jest jeszcze świeże i ma prawo boleć. Nie podnoś nogi, nie sprawdzaj.. po prostu odpoczywaj, oszczędzaj kręgosłup. Wszystko z czasem powinno ustąpić. Na pewno Twój kręgosłup nie będzie już nigdy *jak nowy*, ale te obecne dolegliwości miną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem po operacji kręgów szyjnych odcinka c5 c6 mam imlant i stabilizator.Operacje miałam tydzień temu jestem już w domu chodzę normalnie ból ustał ogólnie jest dużo lepiej .Operacje mialam przeprowadzana w katowice ligota u pana dr.Wojtacha bardzo polecam tego pana doktora i naprawdę niema się czego bać,na sali leżała ze mną pani która miała robioną operację na odcinek lędżwiowy i tez była zadowolona ze sie poddała operacji .Wiec czym szybciej tym lepiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał Szczecin

Witam :))) Z operacją kręgosłupa to jest różnie ? Jedne będzie zadowolony a drugi do końca swoich dni cierpiał :( Fajnie Madziu że z Tobą wszystko w porządku :) Ja też jestem po operacji na odcinku L4/L5 i nie narzekam, a maiłem operację w lipcu 2011 roku w Szczecinie :) Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich ja jestem 2 lata po operacji kr lędzwiowego stabilizator diam z tyłu i z przodu stabilizacja alif i wcale niejest ok a teraz jakby było mało szyjny kręgosłup mi siada brak przestrzeni międzykręgowych c-6 c-7 jutro jade na rezonans a p,ózniej z wynikiem do lekarza dlaczego musimy tak cier[iec codziennie ból i ból pozdrawiam wszystkich napisze jak już bede miałą diagnozę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×