Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Skręcone kolano -rezonans- opis.


Gość Dawid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

3 tygodnie temu skręciłem prawe kolano, po kilku wizytach u ortopedy zostałem skierowany na rezonans magnetyczny. Oczywiście posiadam płytę ze zdjęciami oraz opis - interpretację badania.

Z racji, iż kolejną wizytę u ortopedy mam zaplanowaną na dosyć odległy termin chciałbym prosić o pomoc w zinterpretowaniu opisu tak aby móc "spokojnie spać" wiedząc choć w przybliżonym stopniu czego się mogę spodziewać po wizycie u ortopedy. Chciałbym też mieć świadomość na ile poważna jest sprawa i czy konieczne byłoby przyspieszenie terminu konsultacji bądź wybór ortopedy w formie prywatnej tak abym jak najszybciej mógł wrócić do normalnego funkcjonowania. Taka dodatkowa opinia z pewnością pomoże mi w określeniu jak bardzo jestem zmuszony oszczędzać to kolano i na ile mogę sobie pozwolić do czasu najbliższej wizyty u specjalisty.

Poniżej zamieszczam treść opisu:

"Wykonano badanie MR prawego stawu kolanowego w płaszczyznach cor.,trans., sag. w sekwencjach TSE, w obrazach T1, T2 zależnych oraz PD oraz w celowanej płaszczyźnie na więzadło krzyżowe przednie. Brak rozpoznania i danych klinicznych. Więzadła krzyżowe o zachowanej ciągłości, prawidłowej morfologii oraz typowym przebiegu, nie wykazują zmian struktury. Dyskretne zmiany przeciążeniowe rogu przedniego ML. Łąkotka przyśrodkowa o typowym sygnale i strukturze, bez cech pęknięć. Przebyte boczne zwichnięcie rzepki w postaci stłuczenia szpiku kostnego kłykcia bocznego kości udowej z odcinkowym, wgnieceniowym złamaniem kości zbitej oraz stłuczeniem brzegu przyśrodkowego rzepki. Naderwanie przyczepu bliższego i rzepkowego troczków przyśrodkowych. Wysięk w zachyłkach bocznych grubości do 11mm. Ślad płynu w kaletce brzuchato-półbłoniastej. Więzadła poboczne, więzadło właściwe rzepki i troczki boczne, ścięgno mięśnia czworogłowego, pasmo biodrowo-piszczelowe w dystalnym odcinku, okolica gęsiej stopy ścięgnistej nie wykazują zmian."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×