Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Narośl na jądrze


Gość xmatrix93x

Rekomendowane odpowiedzi

Gość xmatrix93x

Na moim jądrze jest jakby jakaś narośl,mam 16 lat.. Masturbuje się od jakiegoś roku,czy to jest przyczyna?? Kiedy dotykam jądro,czuję jakby coś przy nim było,jakaś narośl :/ bardzo mnie to martwi... Podczas biegania,ból się nasila.. I rano zawsze mnie bardziej boli... czytałem na forum,i nie wiem czy to jest ten wodniak jądra,tam jest napisane ze to tylko u małych chłopców,do 2roku życia... co mam z tym zrobić?? czy można temu zapobiec w domu,bez wizyty u lekarza.. Proszę o szybką odpowiedz.. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bez badania trudno pisać co to może być. Na pewno masturbacja nie powoduje zmian na jądrach. Proszę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z lekarzem, najlepiej urologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewniem problem z lewym jadrem. od jakiegos czasu czuje w nim bol nie jest jakis nadmierny ale mnie to niepokoi. Dotykajac je wyczulem jakas narosl na jadrze, ktora jest przyczepiona do niego i jak by zmiazdzona-plaska. Na drugim prawym tego nie ma, czy jest to cos niebezpiecznego..? Prosze o jakas porade. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zdruzgotany 21 latek

Proszę o pomoc Państwa. Na lewym jądrze wyszułem coś w podobie do takiego czegoś ostrego, jak masuje palcem od środka jądra do czubka, to prawie tego nie czuje, a posuwając palcem od czubka do środka, wyczuwam przy czubku jądra taką jak gdyby chrząstkę jak główka szpilki nawet mniejsza, jak jej dotykam to boli mnie podbrzusze po lewej stronie. To nie przypomina guza, chcąc to złapać nie mogę (boli mnie przy tym podbrzusze mocniej to naciskając), to nie daje mi spokoju, czuję jakby przylegało do jądra, lecz jak tam posuwam to palcem od góry (czubka jądra), to tak jakg dyby się ruszało, ale ciągle zdaje mi się że jest w tym samym miejscu. Już ta myśl męczy mnie około dwóch miesięcy, bo wtedy to u siebie zaobserwowałem. Gdy mocniej dotknę, to *to coś* tak jakgdyby się rusza, ale w miejscu, zdaje się jakgdyby nie można było odczepić tego od jądra, ale to jest troszke ruchome i jak mocniej tak nacisne to szuje takie pstryknięcie jak za mocno to nacisne, przy dotykaniu tego towarzyszy mi ból podbrzusza lewa strona i bardzo mnie to martwi, proszę Pana Lekarza aby mógł mi przybliżyć co to może być, przed badaniem u lekarza, żebym mógł się chociaż domyślić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AUTOR TEMATU

Dodam również że moja moszna czasem jest taka przelewająca się, luźna strasznie, lewe jądro wisi niżej niż prawe, chociaż często wiszą równo, bardzo proszę o jakąś pomoc Pana Lekarza. Niepokoi mnie jeszcze ta moszna, jest taka rozluźniona, z kolei napina się przy zimnie, ale normalnie teraz sprawdzając jądra i siedząc w domu przy normalnej temperaturze jest taka luźna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luźna moszna to nic nadzwyczajnego, jeśli jest ciepło gorzej byłoby mieć ją wtedy skurczoną (regulacja temp. spermatogenezy). Co do zmiany: może to być wiele rzeczy, od pogróbiałego przewodu najądrza, poprzez łagodne zmiany, nowotwory aż do np. zrośniętego kawałeczka osłonki jądra, bez badań obrazowych/biochemicznych/immunologicznych nie można niczego potwierdzić,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś z prawym jądrem , nie mam pojęcia co to jest ,czuje tak jakbym mial po prawej stronie 2 jądra -.- ..... tzn to jest tak jakby jedno rozsczepialo sie na 2 . To jest połąćzone ,ale jednak czuć ,ze w jednym miejscu jest ciensze a w 2 grubsze ... nie wiem o co chodzi ... moge prosic o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie dotyczące pewnej zmiany. Otóż niedawno odkryłem że na prawym jądrze (większa, bardziej wykrywalna około 1cm), na lewym (mała, ok. 0,6cm). Nie mam pojęcia co to może być. Możliwe że wodniak. Chcę się z tym udać do urologa. Nigdy nie byłem u takiego lekarza, i moje pytanie jest związane z tym: Co to jest?(jeśli jest to coś groźnego) Jak to usunąć? Jeśli operacyjnie, to jakie są z tym związane skutki, jakieś ograniczenia fizyczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wstydliwy95

Witam! Mam 17 lat. Tak od pół roku wykryłem na lewym jądrze narośl, troszke mniejsza niż ziarenko grochu. Wydaje mi się, że może się powiększać. Narośl zaczyna lekko boleć w czasie erekcji. Nie wiem gdzie mam się udać, wstydzę się o tym powiedzieć rodzicom. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lek. Jacek Ławnicki

Witam! Istnieje prawdopodobieństwo, że wybadana zmiana jest związana ze stanem zapalnym w obrębie najądrza. Inną przyczyną mogą być żylaki powrózka nasiennego. Nie można wykluczyć niewielkiego wodniaka jądra. Konieczna jest wizyta u lekarza. Ze względu na fakt, iż jest Pan niepełnoletni przed udaniem się do lekarza będzie musiał Pan poinformować rodziców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 12 lat na lewym jądrze wyczuwam dość dużą narośl a na prawym taką małą....co to może być??...proszę o szybką odpowiedz...czy trzeba iść z tym do lekarza...wstydzę się powiedzieć to rodzicom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×