Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pęcherze z płynem na penisie


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Postanowiłem w końcu dowiedzieć sie co mam na penisie.
Załączam zdjęcia tego co mam od dłuższego czasu... ponad rok, może około 2 lata... Nie mam żadnych dolegliwości, ani bólu, ani swędzenia, nic... Tylko wygląd. Ale to nie jest normalny stan.
Może ktoś mi coś w końcu powie... Ani urolog, ani dermatolog, ani onkolog (dermatolog zasugerował go) nic nie potrafili stwierdzić... Nie mają pojęcia co to i co z tym robić. Sugerują z tym żyć i tyle.
Jakieś sugestie?

 

Nie działa załączanie zdjęć, bo chętnie załączę.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno jest miękkie, jak płynne; drugie twardawe, chyba stwardniało z czasem, ale nie twarde, po prostu wyczuwalne jak guziczek... zwłaszcza podczas wzwodu...

Czy się przesuwa? Tu skóra jest cieniutka i ruchoma, więc jeśli ona się rusza to i te pęcherze... One - jak widać są jakby pod naskórkiem...

 

Jeśli włókniak, to dlaczego dermatolog tego nie rozpoznał? A tym bardziej onkolog chirurg...

Piszą, zeby się włókniakami nie martwić. No, jeśli to włókniak, to zmiana nowotworowa, a wtedy trudno się k..a nie martwić.

Nie wspominałem, bo nie chciałem sugerować, ale dermatolog i onkolog skomentowali, że to związane z żyłami, zmiany żylne/naczyniowe..

P.S. Zastanawiam się czy te zmiany mogą być związane z częstą masturbacją... Teoretycznie to ma sens i tak cały czas próbowałem sobie to tłumaczyć,... w końcu robi się to w zasadzie 'zawsze' w ten sam sposób, czyli stały 'chwyt', ucisk  itp... Tyle, że przy zmianach techniki - celowo, by zaobserwować 'gojenie się, znikanie ich, one nie znikały...

Martwię się....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie zaznaczę, że lekarzem nie jestem i nie mogę Ci na 100% potwierdzić, co to jest. Po przeczytaniu opisu podtrzymuję, że to włókniak, tym bardziej, że piszesz, że jest wyczuwalne przez skórę. Czy posiadasz może włókniaki (lub coś co przypomina włókniaki, czyli ruchome guzki) na innych częściach ciała, np. na rękach czy nogach? Penis to taka część ciała, jak każda inna i włókniak na nim też jest możliwy.

Bez badania nikt Ci nie powie, co to dokładnie jest. Trzeba zmianę wyciąć, wysłać do badania histopatologicznego i wtedy będzie wiadomo, co to było. Włókniak owszem jest nowotworem, ale łagodnym, czyli niezagrażającym życiu. Jednak z racji tego, że jest na penisie, a wiadomo, w jakich warunkach penisa używa się (m.in. tarcie czy ucisk), zalecałbym poszukać lekarza, który tego usunięcia podejmie się. Nie jest to coś niemożliwego co zrobienia.
Należałoby lekarzowi zasugerować, że masz włókniaki na penisie i czujesz dyskomfort psychiczny podczas zbliżeń z tego powodu lub też czujesz ból na penisie w tych miejscach podczas igraszek.

Oczywiście, że mogło pojawić się z powodu nadmiernej masturbacji. Być może miałeś jakiś stan zapalny, masturbowałeś się przez ten czas, to nie mogło zagoić się i nastąpiło zwłóknienie. Samo to Ci na pewno nie zniknie, tym bardziej, że piszesz, że masz rok czy 2 lata.

Jak Cię interesuje, to mogę opisać, jak to u mnie wygląda/wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekarz to też człowiek (bywają lepsi i gorsi) i tak jak już napisałem, nikt Ci nie powie na 100% co to jest bez badania histopatologicznego.

Poszukaj lekarza, który da Ci skierowanie do szpitala na wycięcie.

Ja mam na napletku od wewnątrz też taką grudkę. Miałem wycinane przez urologa, poszło do badania i to był włókniak. Lekarz niestety nie wyciął całego i będę musiał drugi raz iść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam problem poruszyłeś na konkurencyjnym forum, więc fotki widziałem.
Nie przebijaj tego czasem igłą, bo to Ci nic nie da, a możesz nabawić się zakażenia. Zmianę trzeba wyciąć i nie takie rzeczy i nie w takich miejscach lekarze usuwają.

Włókniaki mogą przybierać różną postać i nie sugeruj się tym, co widziałeś w Googlach po wpisaniu słowa "włókniak".

Byłeś u lekarzy na NFZ czy prywatnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leczenie ma być skuteczne, niezależnie od tego czy na NFZ czy prywatnie.
Zrobisz to, co uważasz za słuszne, w końcu to Twoje zdrowie 🙂

Albo będziesz szukał lekarza, który Ci to usunie albo będziesz wymyślał setki powodów, że nic nie da się z tym zrobić 🙂 Wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozmawiaj ze mną jak z dzieckiem :)....

 

Nie zapominaj, ze byłem u 3 różnych specjalistów. I k...urwa  zero konkretów. Ja mogę jeszcze iść do lekarza, ale w tej chwili to nie wiem do jakiego? Urolog? Dermatolog? Onkolog? Wenerolog? Oni odsyłają jeden do drugiego - polska spychologia jak w urzędach...

 

Czy ktoś może polecić sprawdzonego specjalistę w Warszwie lub okolicy? Ewentualnie dobrą, polecaną klinikę specjalistyczną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Morwa biała została przywi

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×