Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

ból prawego barku od dawna..


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam ogromną prośbę o poradę, od ponad 4 lat cierpię na ból prawego barku. Nie znam przyczyn, po prostu pojawił się ból nie spowodowany jakimś bezpośrednim urazem czy przeciążeniem. Początki były straszne, z bólu nie mogłem spać na prawym boku. Z czasem nauczyłem się żyć z tym bólem, umiem go „wywołać” jak chcę. Na co dzień nie odczuwam go aż tak bardzo, poza widocznymi zmianami w lustrze – tak to widać jak bardzo niesymetryczne mam obydwa barki względem siebie – to jednak ten ból cały czas mnie nie opuszcza. Jeśli zdarzy mi się coś ciężkiego przenieść, nawet nie koniecznie ciężkiego to ból natychmiast się odzywa. Nie opuścił mnie nigdy przez te 4 ponad lata.

 

W związku z tym bardzo proszę o pomoc, sugestie co powinienem zrobić.

Przez te 4 lata próbowałem wielu sposobów i byłem u wielu lekarzy. Od usłyszenia od lekarza „spokojnie na szczęście to nie jest RAK”, przez opinie że zwyrodnienia barkowe są nieuleczalne, po różne próby zaleczania choroby. Brałem leki, maści, chodziłem na fizykoterapie bardzo dużo razy..

Liczne badania RTG wykazały:

Cechy powiększenia kaletki podbarkowej, pozostałe kaletki okolicy barku bez cech powiększenia – bez zmian.

Więzozrost obojczykowo-barkowy z cech urazowych i zmian degeneracyjnych widoczne cechy zwiększonej ilości płynu

Początkowe zmiany zwyrodnieniowe w obrębie stawu barkowo-obojczykowego prawego

Ścięgno mięśnia nadgrzebieniowego z cechami nierównego zarysu kostnego przyczepu bliższego – podejrzenie torbieli podchęstnej – bez cech urazowych. Cechy obecności niewielkiej ilości płynu w pochewce ścięgna m. dwugłowego. Cechy powiększenia kaletki podbarkowej

Badanie Tomografii Komputerowej wykazało:

Zmiany zwyrodnieniowe w stawie barkowo-obojczykowym pod postacią podchrzęstnych torbielek zwyrodnieniowych i zaostrzeni krawędzi stawowych.

Szerokość przestrzeni podbarkowej 8 mm

Drobne wysepki kostne w głowie kości ramiennej i w łopatce

Nieco nierówny zarys guzka mniejszego kości ramiennej.

 

Nie wiem teraz co zrobić bo jak pisałem wyżej ból cały czas tam siedzi i nic się nie cofa, nie wiem gdzie pójść, co dalej robić, mam też przeczucie że co lekarz to inna opinia i trudno trafić na takiego co naprawdę powie co zrobić i będzie chciał mi pomóc.

 

Stąd prośba o pomoc do Was, może ktoś podpowie co mam dalej robić.

 

Poniżej przedstawiam opisy wszystkich badań i leczeń od początku pojawienia się choroby z opisami badań:

 

10-02-2015

USG Stawu barkowego

Badanie wykonano aparatem ALOKA SSD-4000

Prawidłowa ilość płynu w stawie ramiennym prawym.

Zarys torebki w części przedniej i tylnej prawidłowy – bez cech urazowych.

Ścięgno mięśnia nadgrzebieniowego z cechami nierównego zarysu kostnego przyczepu bliższego – podejrzenie torbieli podchrzęstnej – bez cech urazowych.

Ścięgno mięśnia podgrzebieniowego z bez cech uszkodzenia.

Ścięgno mięśnia podłopatkowego – bez cech uszkodzenia.

Mięsień naramienny bez cech uszkodzenia.

Ścięgno głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia bez cech uszkodzenia, Nie stwierdza się cech objawu przeskakiwania i cech podwinięcia. Cechy obecności niewielkiej ilości płynu w pochewce ścięgna.

Cechy powiększenia kaletki podbarkowej, pozostałe kaletki okolicy barku bez cech powiększenia – bez zmian.

Więzozrost obojczykowo-barkowy z cech urazowych i zmian degeneracyjnych widoczne cechy zwiększonej ilości płynu

Uwaga, nieco nierówny zarys kostny guzka większego ( torbiel podchąstna ) proszę o weryfikację w badaniu rtg w pozycji Y

Pozostałe widoczne zarysy kostne dostępne badaniu gładkie bez cech uszkodzenia.

Nie stwierdza się cech konfliktu podbarkowego.

Obrąbek stawowy w części tylnej bez cech urazowych.

 

10-02-2015

Skierowanie na rehabilitację barku :

Fizykoterapia: laser i ultradźwięki i jonoforeza (po 10 zabiegów) 3 razy wszystko się odbyło….

 

14-02-2015

Rtg barku prawego

Początkowe zmiany zwyrodnieniowe w obrębie stawu barkowo-obojczykowego prawego . Poza tym części kostne barku prawego bez zmian.

 

 

 

18-07-2015

RTG barku prawego (z odchyleń) Ścięgno mięśnia nadgrzebieniowego z cechami nierównego zarysu kostnego przyczepu bliższego – podejrzenie torbieli podchęstnej – bez cech urazowych. Cechy obecności niewielkiej ilości płynu w pochewce ścięgna m. dwugłowego. Cechy powiększenia kaletki podbarkowej , pozostałe kaletki okolicy barku bez cech powiększenia – bez zmian. Więzozrost obojczykowo-barkowy z cech urazowych i zmian degeneracyjnych widoczne cechy zwiększonej ilości płynu. Nieco nierówny zarys kostny guzka większego ( torbiel podchrzęstna ).

 

05-01-2017

Skierowanie na rehabilitację – Kinezyterapia – 3 razy

 

02-11-2017

USG stawu barkowego

Aparat LOGIQ F8

Kaletka podbarkowo - podnaramienna – zapalona (ścianki kaletki pogrubiała, ilość płynu do 2,4 mm , bolesna na ucisk) , w badaniu dynamicznym zachowuje się prawidłowo.

Przestrzeń podbarkowa zachowana.

Ścięgno m. nadgrzebieniowego – z cechami niewielkiej podostrej tendinopatii, z niewielkimi zwapnieniami w przyczepie i częściowo wygojonym śródmiąższowym naderwaniem zlokalizowanym proksymalnie do stopy ścięgna o wym. 3x3x2mm – tu max punkt bolesności uciskowej podczas badania.

Ścięgno m. podgrzebieniowego – prawidłowe

Ścięgno m. obłego mniejszego – prawidłowe

Ścięgno m. podłopatkowego – prawidłowe. Przestrzeń kruczo-ramienna prawidłowa.

Ścięgno głowy długiej bicepsa – prawidłowe. Ilość płynu w pochewce LHBT – prawidłowa.

Obrąbek stawowy w badaniu statystycznym i dynamicznym – prawidłowy.

Ilość płynu w stawie ramiennym – prawidłowa.

Chrząstka na głowie kości ramiennej – bez cech patologii.

Powierzchnie kostne : śladowo zwyrodnieniowa nierówność guzka większego kości ramiennej.

Staw barkowo-obojczykowy – bardzo małe zmiany zwyrodnieniowe.

 

6-11-2017

Tomografia komputerowa stawu barkowego jednofazowa:

 

Zmiany zwyrodnieniowe w stawie barkowo-obojczykowym pod postacią podchrzęstnych torbielek zwyrodnieniowych i zaostrzeni krawędzi stawowych.

Szerokość przestrzeni podbarkowej 8 mm

Drobne wysepki kostne w głowie kości ramiennej i w łopatce

Nieco nierówny zarys guzka mniejszego kości ramiennej.

Innych zmian ogniskowych w głowie kości ramiennej nie uwidoczniono.

 

Teraz mam skierowanie na 3 zabiegi Fal uderzeniowych…

 

Stosowałem: Diclac, Butapirazol,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rehabilitacja po 3 razy nie ma większego sensu i nie miała nawet szans ci pomóc. Podejdź sobie na konsultację na Słomczyńskiego 12 w Krakowie albo innych ich gabinetów, ja byłam akurat w tym. I na początku jak tam trafiłam to od długiego czasu bolał mnie bark, i nie mogłam ruszać, sięgnąć po coś nie było mowy. Byłam też na innej rehabilitacji, gdzie w zasadzie to szukali mi jakiś dziwnych chorób, bo twierdzili, że z barkiem jest dobrze. Trafiłam później przez stronę rehabilitacje.org do tego gabinetu i tam w ciągu kilku miesięcy wyprowadzili mnie tak, że teraz nie pamiętam co oznacza ból czy ograniczenia barku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×