Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uszkodzona chrząstka a powrót do zdrowia


Gość Anjaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Miesiąc temu doznałam kontuzji kolana, Niemal każdy ortopeda stawiał na uszkodzoną łąkotke.Podczas artroskopii okazało się że łąkotki są w stanie idealnym, aczkolwiek moja chrząstka jest doszczętnie zniszczona. Miałam wykonany zabieg metoda mikrozłamań i dostałam zalecenie odciażenia nogi. 

Żadnych ćwiczeń przez conajmniej najbliższe dwa tygodnie. 

Lekarz chirurg powiedział również, że może nie obejść się bez kolejnej operacji, jeśli ta metoda mikrozłamań nie pomoże zregenerować się mojej chrząstce 

Jak długo wraca się do zdrowia? 

czy jest szansa żeby nie doszło do zabiegu? 

dostałam 3miesiace na regenerację chrząstki. Wiem że ona się nie zrasta tylko robi się tak jak by skrzep? 

Czy komuś udało się wrócić do chodzenia? do zdrowia? czy warto brac suplementy zawierające glukozamine i kolagen? Jestem załamana, boję się że będzie czekać mnie jeszcze jeden zabieg. Zrobię wszystko by móc znów chodzić 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójdź do fizjoterapeuty. Bardzo polecam rehabilitację na Słomczyńskiego 12 w Krakowie. Mi bardzo dobrze poprowadzili kolano po artroskopii. Wróciłam do wszystkich sportów jakie uprawiałam przed urazem i operacją. Na rehabilitacje.org można się zapisać online, a jak chcesz się coś dopytać to śmiało do nich dzwoń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×