Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krwiak na powiece po upadku


Gość Agnieszka Wielkopols

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka Wielkopolska

Dzień dobry mam pytanie odnośnie krwiaka, który powstał podczas upadku. Uderzyłam sie w czoło nad brwią lewego oka. Momentelnie powstał guz, który zmalał po przyłorzeniu zimnych okładów. Na nastepny dzień na powiece oka oraz pod nim powstał bardzo duży bordowy krwiak, który utrzymuje sie juz tydzień i mimo ze przemywam go kwasem borowym oraz smaruje maścią Arcalen nie zmienia swojej barwy. Jak długo potrwa wchłanianie tego krwiaka i czy powinnam go moze smarowac inną maścią lub żelem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krwiak powstał na skutek zstąpienia obrzęku krwotocznego z czoła na powiekę w skutek zwykłej grawitacji. Najlepiej na zasinienie użyć maści lub żelu z heparyną (np. Lioton 1000 - 4-5x dziennie). Siniak powinien się wchłonąć do tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka Wielkopolska

Dziękuje za odpowiedz w sprawie krwiaka, który juz jest o wiele mniejszy i jaśniejszy. jednak teraz po dwóch tygodniach bardzo wyraźny zrobił sie guz nad brwią w miejscu uderzenia. Początkowo przez pierwszy tydzień niebyło go widac teraz jest wyraźnie wystający *guziołek*. Czy on równiez z czasem zginie niczym go nie smaruje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość działkowiczka

Potwierdzam..Arnika jest idealna..uderzyłam głową w sęk przy pracach działkowych...niewielki strupek na czole ale zeszło mi to na oko..powieka sino-zielona..niefajnie wygląda..ale po kilku posmarowaniach żelem z Arniką jest coraz lepiej..gorzej z bólami głowy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam moja corka uderzyla ie o klamke od drzwi i powstal krwiak na powiece po paru dniach nic nie schodzilo wiec udalismy sie do okulisty przepiala nam zel Dexamytrex i po 1 dniu zrobil sie jasny obrzeg wychodzacy na zewnatrz wyglada to masakrycznie mam nadzieje ze po tygodniu nie bedzie ani sladu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem co robić oberwało mi się od męża dostałam uderzona kilka razy w skromnie, iPod oczami mam fioletowe powiek jak sobie z tym poradzić żeby szybko znikło, i przytyć mam ból głowy prawej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2018 o 20:17, Gość Anna napisał:

Niewiem co robić oberwało mi się od męża dostałam uderzona kilka razy w skromnie, iPod oczami mam fioletowe powiek jak sobie z tym poradzić żeby szybko znikło, i przytyć mam ból głowy prawej strony.

Ja Ci powiem co zrobić.Jak Ci sie oberwalo od meza to natychmiast spakuj goscia i wymelduj z mieszkania, ani sie obejrzysz jak ból glowy minie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×