Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rezonans szyjny


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka

Mam 33 lata, trafiłam do szpitala po upadku ze schodów na neurologie. Bolą mnie plecy, łopatka, biodra. Chodząc drętwieje mi prawa ręka i noga. Usg tętnic szyjnych w normie. Rezonans głowy w normie. Rezonans kręgosłupa w odcinku C1-Th3 wskazuje zmiany zwyrodnienieniowe krążków C5/6 i C6/7 w postaci dehydratacji i centralnych wypuklin pierścieni włóknistych, wielkość 2mm i 3mm, powodujących modelowanie przedniej powierzchni worka oponowego. Szerokość kanału kręgowego na tej wys. 10-11 mm. Na ww. poziomach widoczne obustronne zwężenie otworów miedzykregowych z dyskretnym modelowaniem korzeni nerwów rdzeniowych. Niewielkie pogrubienie więzadła podłużnego tylniego na poziomie Th1/2. Drobne torbiele okolokorzeniowe na poz. C7/Th1 śr 5mm po str prawiej i 3 mm po str lewej. Innych zmian patologicznych, poza zniesieniem lordozy szyjnej nie stwierdza się. Pytanie gdzie dalej się udać by znaleźć przyczynę utrzymujących się dolegliwości. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie wspomniała Pani w poście czy podjęta została jakakolwiek forma leczenia/rehabilitacji?

Uważam, że niezbędna będzie wizyta u fizjoterapeuty. W trakcie takiej wizyty zostanie z Panią przeprowadzony wywiad oraz badanie kliniczne, które będzie miało na celu postawienie diagnozy, która struktura może być przyczyną Pani dolegliwości bólowych. Zostanie ponadto wdrożone odpowiednie postępowanie terapeutyczne, które pozwoli na likwidacje problemu. Jeżeli fizjoterapeuta uzna, że niezbędna będzie jeszcze jakaś konsultacja ortopedyczna/neurologiczna na pewno poszerzy interdyscyplinarną współpracę.

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×