Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wyłumaczenie opisu rentgenowskiego


Gość Dawid

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatni piątek poślizgnąłem się i w jakiś sposób nadwyrężyłem sobie chyba staw w okolicy halluksa.
Nie mogę stawiać ciężaru na prawej stopie bo wtedy mnie boli podczas chodzenia i w efekcie cały czas kuleję. Ból nieco zelżał, ale i tak utrudnia mi funkcjonowanie i pracę(stanie w korkach jest koszmarem). Biorąc pod uwagę że to już prawie tydzień, doszedłem do wniosku że to może być coś więcej niż tylko naciągnięcie/obicie stopy i postanowiłem zrobić rentgen.
Dostałem do niego opis, ale kompletnie nic z niego nie rozumiem. Bardzo gorąco Państwa proszę o wytłumaczenie prostym językiem co to znaczy, ponieważ jeśli to rzeczywiście coś jest wybite to pójdę prywatnie biorąc pod uwagę kosmicznie odległe terminy ortopedów.

Opis:

"W stopie prawej koślawe ustawienie stawu śródstopno- paliczkowego palucha. Drobna ostroga przyczepu ścięgna Achillesa do kości piersiowej. Poza tym stopa prawa bez zmian."

Co to znaczy? Czy tu chodzi po prostu o to że mam halluksa? O tej ostrodze google mówi mi tylko o jakiejś ostrodze piętowej, ale pięta mnie nie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×