Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Carcinoma galatinosum exulcerans G3 pT4 NO


Gość Krzysiek.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiek.

Wynik badania: Carcinoma galatinosum exulcerans G3 pT4 NO. [M-8480/3] Fragment jelita grubego długości 30cm z siecią 60x20cm z wyrostkiem robaczkowym dł. 5cm. W odległości 3,5 cm od proxymalnej lini cięcia owrzodziały guz 4x4cm naciekający cały obwód i całą grubość ściany wnikając rozlegle w okolniczną tkankę tłuszczową. Makro i mikroskopowo nie znaleziono zmian w obrębie nadesłanej sieci, wyrostka robaczkowego i marginesów chirurgicznych. Węzły chłonne szczytowe oznaczone dwiema nitkami NO/2 oraz okoliczne NO/2 z utkaniem odczynowym- poj IIozn*okrężnica z siecią. Tela adiopsa-poj I ozn* węzły chłonne szczytowe. Materiał przebadany w całości. Infiltratio adenocarcinomatosa diffusa intestini ilei. Fragment jelita cienkiego długość 7cm. Guz 3x3cm nacieka całą ścianę jelita, częściowo zwężając światło. Marginesy chirurgiczne bez utkania nowotworowego. Nie znaleziono przerzutów w okolicznych węzłach chłonnych NO/7-poj II ozn* fragment jelita cienkiego. Powyższe wyniki zrobione zostały po operacji mojego taty (wiek 52l.). Lekarze w chwili obecnej proponują chemioterapię. Jakie są według Państwa rokowania odnośnie tej choroby? Jaki według Państwa jest najlepszy szpital z oddziałem chemioterapii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Zaawansowanie miejscowe oraz histopatologiczne nowotworu jest bardzo duże (G3 w skali G1-G4 oraz T4 w skali T1-T4). Dobra informacja to ta, że nie są zajęte węzły chłonne przerzutami. Wskaźnik przeżycia 5-letniego w tym stadium zaawansowania nowotworu to jak podaje literatura około 60-65%. Co do dalszego sposobu postępowania oraz typu chemioterapii musi zadecydować onkolog. Dlatego z całą dokumentacją należy wybrać się do niego na konsultację. Jestem chirurgiem, ale myślę, że chemioterapia pooperacyjna byłaby wskazana w tym przypadku. O miejscu podaży chemioterapii także zadecyduje onkolog. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×