Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usunięcie guza ślinianki a puchnięcie i wydzielina płynów


Gość Adrianna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Iwasmol
10 godzin temu, Gość Ola napisał:

Mam mieć usunięcie guza ślinianki przyusznej u dr Bruzgielewicza na Banacha w Warszawie. Czy to dobry specjalista? Boję się porażenia nerwu twarzowego i "dziury" w twarzy... Z rozmowy z nim wynikło, że nie stosuje neuromonitoringu ("jak ktoś nie ma doświadczenia, to i neuromonitoring nie pomoże"). Czy można mu zaufać? Ktoś coś o nim wie? Na znanym lekarzu mało opinii, dobre, ale stare.

A jaki masz wynik biopsji? Gdzie jest umiejscowiony guz? W płacie głębokim czy powierzchownym? Dołek w twarzy zostaje najczęściej przy parotidektomii całkowitej natomiast całkowite porażenie nerwu również zdarza się dość rzadko przy usunięciu wyłącznie płata powierzchownego i przy pierwszej operacji. Nawet jeśli zdarzy się tak, że nerwy zostaną lekko naruszone to twarz wraca do normy do pół roku. Nerwy szybko się regenerują. Rzadko jest to wyrok na całe życie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iwasmol

Drodzy śliniankowicze, założyłam grupę na Facebooku, ktora moze nam znacznie ułatwić komunikację. Zapraszam wszystkich do dołączenia do grupy i dzielenia się swoimi historiami, grupa nazywa sie "nowotwory ślinianek" link pod spodem: 

https://www.facebook.com/groups/1071709086686198/?ref=share

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iwasmol

Drodzy śliniankowicze, założyłam dziś grupę na Facebooku, ktora moze nam znacznie ułatwić komunikację. Zapraszam wszystkich do dołączenia do grupy i dzielenia się swoimi historiami, grupa nazywa sie "nowotwory ślinianek", niestety nie mogę wkleić linku ponieważ wtedy automatycznie usuwa post. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć  ,borykam  się od grudnia 2020 z drętwienie języka pod spodem, dyskomfortem po jedzeniu pod zuchowa i problemami z przełykaniem,  gardło i część języka pod jest napięta, po jedzeniu czuje największy dyskomfort. Leczono  mnie na refluks,  na alergię. Ale teraz mam apogeum i wręcz poprosiłam lekarza o usg ślinianek.  Wyszło mi przewlekłe zapalenie ślinianek podzuchwowych zwlokniale i guz w prawej przyusznicy w dolnym kącie. Mam pytanie czy ktoś miał takie dolegliwości? Bo byłam konsultowane oczywiście wcześniej telefonicznie , raz byłam u laryngologa który nic nie widział. Ja mam cały czas problem i z językiem, i że ślina i przełykaniem. Zawsze po jedzeniu. Może ma ktoś namiary w Warszawie na B.dobrego laryngologa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, kogo polecacie do wycięcia mixtusa w Warszawie? Bez znaczenia czy prywatnie czy NFZ. Zastanawiam się nad klinika Optimum. Widziałem, ze ktoś polecał dr Kukwe jako jednego z chirurgów w wawie. Trochę szukałem informacji ale ciężko znaleść na ich podstawie dobrego chirurga 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! 8 czerwca mialam operacje usuniecia slinianki podzuchwowej sam zabieg to znieczulenie ogolne nie ma sie czego bac🙂 niestety po operacji opada mi kacik ust z lewej strony co mnie niepokoi a lekarze twierdzą ze nerw twarzowy nie zostal uszkodzony i ze to minie w swoim czasie tylko ze to mi przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu nie moge pic przez slomke zrobic dziubka przeraza mnie to czy ktos mial podobnie i po jakims czasie wszystko wrocilo do normy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2021 o 16:23, Gość Patrycja napisał:

Witam wszystkich! 8 czerwca mialam operacje usuniecia slinianki podzuchwowej sam zabieg to znieczulenie ogolne nie ma sie czego bac🙂 niestety po operacji opada mi kacik ust z lewej strony co mnie niepokoi a lekarze twierdzą ze nerw twarzowy nie zostal uszkodzony i ze to minie w swoim czasie tylko ze to mi przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu nie moge pic przez slomke zrobic dziubka przeraza mnie to czy ktos mial podobnie i po jakims czasie wszystko wrocilo do normy?

 

Cześć i jak rozwinela sie sytuacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2019 o 12:36, Gość pacjentka napisał(a):

9 maja miałam operację usunięcia guza ślinianki przyusznej w Bydgoszczy Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. Jana  Biziela.

Wszystko ok. Guz był duży ale już na drugi dzień byłam w domu. Operację przeprowadził ordynator Paweł Burduk. wspaniały fachowiec. 

Witam ,czy mogłybyśmy się jakoś skontaktować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×