Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zespół cieśń nadgarstka


Gość Angelika

Rekomendowane odpowiedzi

B IU witam od pewnego czasu strasznie boli mnie reka prawa cierpna mi 3palce nadgarstek boli jest opuchlizna jak rękę odwruce np pokręcę nią to boli przy łokciu miałam eng niewyszlo że mam nerwy uszkodzone więc ortopeda stwierdził że nie ma problemu odesłał do neurologa natomiast neurolog twierdzi że jeśli jest stwierdzona przedłużona latencja to ewidentnie to cieśń nadgarstka i każe do ortopedy reka boli puchnie gdzie powinam pujsc jakie badania zrobić słyszałam że tarczyca może mieć też wpływ proszę o jakimś radę oczywiście pujde prywatnie do lekarza ale którego neurologa ortopeda chirurg czy reumatolog???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz_Synergia_Chorzów

Witam,

Nie znam dokładnie całej Pani historii (czy był uraz, czy też objawy rozpoczęły się bez konkretnej przyczyny) ale myślę, że warto na pewno udać się do fizjoterapeuty.

Objawy neurologiczne nie powstają jedynie w momencie uszkodzenia nerwu ale mogą wynikać również z jego ucisku bądź drażnienia (chemicznego, mechanicznego).

Fizjoterapeuta po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu ukierunkuje się w badaniu klinicznym i być może wskaże co jest przyczyną Pani objawów. Jeżeli będzie w stanie pomóc na pewno to zrobi jeżeli nie podpowie jaki powinien być następny krok: ortopeda/neurolog.

Pozdrawiam ! Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×