Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Duży ból l5-s1 u 18 latka od 3 lat :(


Gość Mikołaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam bardzo wielki problem z kręgosłupem lędźwiowym od 3 lat. Mam 18 lat i bardzo ciężko mi się z tym żyje,często rezygnuję z nauki a już nie wspomnę o ćwiczeniach fizycznych. W pracy dorywczej jest bardzo ciężko...bardzo chciałbym ćwiczyć siłowo,bo z nadzieją poprawy nakupiłem sprzętu. Mój stan psychiczny przez ten kręgosłup jest bardzo niski i coraz mniej mam chęci do życia,ale przejdźmy do konkretów. Osteopata po 2 wizytach pomógł mi,ale po 2 miesiącach wszystko wróciło,a nie mam kasy na leczenie. Osteopata stwierdził,że mam lewą nogę krótszą o 2 cm,więc chodziłem w takiej wkładce i ból nadal był ogromny,zmniejszyłem wkładkę do 1,5 cm i jest ciut lepiej,ale to nadal duży ból... Na prześwietleniach wykryto jeszcze takie rzeczy jak: pojedyncze guzki schmorla,brak spojenia tylnego kości krzyżowej, lewostronna skolioza, płaska lewostronna rotoskolioza,zniesienie lordozy,zwężone między kręgi l5-s1.  Proszę o pomoc.Bolą także kolana. Za niedługo matura i trudny egzamin zawodowy,ale tak się nie da uczyć...

Podsyłam 2 zdjęcia z ostatniego RTG,posiadam również stare rtg oraz stary rezonans magnetyczny. Zdjęcia po pobraniu można powiększyć. 

 

8a1080e4d02ee84bmed.png

edd86f8fea6bbc96med.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fsfsdfs

Jeśli o mnie chodzi to też długo chodziłam z bólem, a jestem niewiele starsza od ciebie. Ze względu na wiek mogą to być przypadłości wrodzone. RTG nie pokaże wszystkiego warto zrobić rezonans i dopiero wtedy udać się np. do neurochirurga po diagnozę. On zdecyduje czy wsyatrczy rehabilitacja (polecam jednak prywatnie mimo, że jest drogo), czy jednak potrzebna jest operacja. Ja jestem po operacji przepukliny lędźwiowej l5s1 i s1s2 i poddałabym się jeszcze raz, bo ból odpuścił, teraz chodze na rehabilitację i czuję się świetnie. Polecam jednak z całego serca rehabilitację prywatnie, bo tylko za kasę zajmą się Tobą dobrze, dobiorą ćwiczenia, a nie porobią pole magnetyczne, laser i podziękują za współprace. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wolno odpuszczać rehabilitacji i każdy ból konsultować z rehabilitantem. Sama chodzę na ćwiczenia do Multimedu, bo ból w odcinku lędźwiowym od siedzenia stał się nieznośny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×