Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

zrosty (zgrubienia) po ginekomastii


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o poradę w następujące kwestii. Jestem kilka lat po operacji z powodu ginekomastii. Wszystko przebiegło w porządku, cięciami pod brodawką. Jedna strona wygoiła się prawidłowo, natomiast z drugiej strony poniżej brodawki sutkowej pozostało dość duże, twarde zgrubienie. Oczywiście będąc po zabiegu uzyskałem od chirurga operującego poradę jak dbać o gojenie, stosować masaże i to wszystko robiłem. Jednak zgrubienie po jednej stronie pozostało. Sytuacja wygląda tak, że leżąc na plecach wyraźnie widać lekkie uniesienie po jednej stronie, czego nie ma po drugiej. Byłem rzecz jasna u operującego mnie wówczas chirurga, najpierw po zabiegu w ramach kontroli pozabiegowych, ale wówczas było to wszystko jeszcze świeże. Byłem także po dłuższym czasie od zabiegu (rok) i pokazywałem mu problem. Stwierdził że to są zrosty i początkowo powiedział że przydałoby się to ciachnąć, a potem stanęło właściwie na niczym. Dodam że są sytuacje kiedy to zgrubienie mnie boli jak np - zmiana temperatury wody pod prysznicem albo zmiana pogody, uszczypnięcie w tej okolicy, silniejszy dotyk, wiatr w czasie gdy jestem bez koszulki. Czy można faktycznie usunąć chirurgicznie ten zrost (jak to zostało określone przez operującego mnie lekarza)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ucichło, jak sytuacja podjąłeś jakieś działanie.?

Ja jestem po operacji 2 tygodnie zaraz jadę na zdjęcie szwów, ale czuję że znacznie poniżej sutka ok 3 cm poniżej i trochę w stronę zewnątrzną w okolicy widocznych żeber mam już spore zgrubienie, domyślam się, że to pewnie ten zrost.  Lewa strona jest OK .

Jest to strona prawa i juz sobie wmawiam, że to może moja wina, że za bardzo prawa ręką ruszałem (nie pracowąłem jestem jeszcze na zwolnieniu.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taką samą sytuację, lewa strona po zabiegu okej, ale prawa już nie, zrost duży i wypycha lekko sutek, dokładnie taki sam przypadek, też boli przy zmianie temperatury, czy chociażby dotyku. Znalazłeś jakiś sensowny sposób, by się tego pozbyć, chociaż w lekkim stopniu, masaże i maści nic nie dają, masuje pół roku i zero efektu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×