Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Samobadanie piersi.


Gość DagaAga

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio u mojej kuzynki wykryty został rak piersi, na szczęście guzek jeszcze bardzo mało i ma duże szanse na wyleczenie. Ale tak się zaczęłam zastanawiać nad samobadaniem, bo ja w moich piersiach ciągle coś czuję, potem się okazuje, ze to gruczoły i nic groźnego, ale boję się, że przy takiej budowie piersi coś mogę przegapić. Znajoma położna zasugerowała mi zakup brastera, w sumie jak to przeliczyłam to rzeczywiście mogłoby się to opłacać. Szczególnie biorąc urządzenie na spółkę z mamą i siostrą. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz gruczołową, albo gruczołowo-tłuszczową budowę piersi. Ja tez tak mam i podczas badania palpacyjnego wyczuwam mnóstwo tych zgrubień. Braster to fajna sprawa, ja jeszcze go nie mam, ale miałam okazję badać się w przychodni. Skąd jesteś? Może zobacz na mapce na stronie braster.eu czy gdzieś w Twojej okolicy go nie mają, to zanim kupisz, zobaczysz jak to działa. Zakładka "skuteczność".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Klementyna

Ja go kupowałam z braster.eu bo była promocja, a że raka piersi boję się panicznie to mu zaufałam nic o nim właściwie nie wiedząc, ale potem okazało się, że to był dobry wybór. Już pomijam łatwość obsługi, ,szybkość informacji zwrotnej od lekarzy brastera. Po jakimś roku od pierwszego użycia coś wykrył. To ja nogi za pas i na usg. No i faktycznie, usg potwierdziło. Teraz robię dalsze badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klementyna, daj znać, jak się okaże co to jest. Trzymam kciuki, żeby to nie było nic groźnego. Co do zakupy brastera to ja tez kupowałam na stronie, najbardziej się opłacało, to raz. A dwa, mają tam bardzo korzystne raty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go chyba sobie u męża na rocznicę ślubu zamówię. To urządzenie bardzo by mi się przydało, w rodzinie już były przypadki raka piersi, a dużo o nim czytałam. Wykrywa podobno nawet 3 mm zmiany, a dziewczyny, które go stosowały, pisały właśnie, że na usg zawsze się potwierdzało, a im szybciej się wie tym szybciej można zacząć działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×