Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zakrzepica pod kolanem?


Gość Kamx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moją mamę bardzo bolą nogi pod kolanem, obawiam się że może to być zakrzepica ale nie wiem. Jak chodzi to zatrzymuje się bo ból nie pozwala jej iść, mówi że boli ją kość łydki ale myślę też że może to być objaw jakiegoś niedokrwienia kończyny? Jest już po jednym zawale ściany przedniej, ma niedomykalność zastawek i chorobą niedokrwienną serca. Martwię się tym bo lekarze od rodzinnego po chirurga i ortopedę to lekceważą i jeden odsyła do drugiego. Trzech moich wujków zmarło z powodu chorób układu krążenia, dwóch z nich też miało taki objaw ból pod kolanem i przystawali podczas chodzenia, jeden miał zawał, drugi udar. Ostatnio brat cioteczny miał zator płucny i zmarł a często pracował w pozycji klęczącej. Jak mama leżała po zawale w szpitalu i robili jej koronorografię to dostawała heparynę tak wyczytałem w karcie informacyjnej, po wyjściu ze szpitala nogi ją nie bolały, później ból wrócił. Jakie badania powinna zrobić żeby to potwierdzić? Czy może powinna brać heparynę na rozpuszczenie ewentualnych zakrzepów? Ale czy to jest bezpieczne bez 100% diagnozy? Żeby po ewentualnym braniu tego leku nie oderwał się zakrzep i nie narobił więcej szkody niż pożytku jest to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×