Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usg stopy i silny ból


Gość Ewcia2629

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ewcia2629

Witam, mam 18 lat i miałam 3 operacje Śródstopia V Kości (P) ze zgłędu na opóźniony zrost kości i 2 operacje na kolano. Więc zacznę od tego, że 1 operacja odbyła się w 2014r. był wstawiony drut ale to nic nie pomogło więc w 2015r. miałam przyczep szpiku kostnego (własny) z kości piszczelowej do V Kości Śródstopia i zespolenie na płytkę LCP i 3 operacja była w 2016r. Wyjęcie płytki. Wszystko było wporządku ze stopą aż do czasu po przebytej operacji w Marcu tego roku. Stopa zaczęła z dnia na dzień coraz bardziej boleć i puchnąć oraz była prawie, że granatowa. Miałam 3 razy robione RTG ale lekarze mówią że nie ma żadnych zmian kostnych więc dostałam skierowanie na USG. Lekarz powiedział że to tylko zapalenie tkanki podskórnej. I lekarz zalecił olfen ale on wcale nic nie pomaga stopa w dalszym ciągu boli. Tylko na załączonym z jednych ze zdjęć jest taka ciągła linia i ona jest przerwana i jest tak jakby skierowana ku górze. Powiem prościej wygląda to jak złamanie. Proszę o odpowiedź5 operacji napisane wyżej. Choroby: astma oskrzelowa i alergie. Opis USG dotyczący pytania : Tkanka podskórna w obrębie bocznej części śródstopia nieco obrzęknięty, hipoechogeniczna, bez zbiorników płynów, bez cech wzmożonego przepływu naczyniowego- obraz mogący odpowiadać zapaleniu tkanki podskórnej. W pochówkach prostowników palców bez wysięki. Ruchomość ścięgien bez zaciągania tkanek okalających. Zarys korówkę V MTB nierówny - do weryfikacji z RTG. (niestety tutaj nie mg dodać w załączniku zdjęć USG).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×