Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Potworny ból kości ogonowej


Gość Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od ponad roku walczę z okropnym bólem kości ogonowej. Zaczęło się ok 3 mc po CC , upadku ani urazu nie miałam. Zaczęłam chodzić po lekarzach , najpierw chirurg,potem proktolog, ortopeda, neurolog,ginekolog, urolog,poradnia leczenia bólu. Prawie rok dzień w dzień muszę wziąć diclofenac, bez tego nie mogę funkcjonować na Ketonal nie reaguje.Miałam wykonane MRI odcinka lędźwiowowo- krzyżowego( drobne wypukliny w odcinku lędźwiowym bez cech konfliktu,kość guziczna ustawia się domiedniczo,wariant rozwojowy)USG,kolonoskopię w tym wirtualna ,żeby obejrzeć narządy które mogą fałszywie rzutować na kość. Przez wiele miesięcy jeździłam na rehabilitację .Nic, ból jest cały czas.Jest stały ,bardzo silny, utrudnia całkowicie funkcjonowanie. Jestem przerażona i załamana. Nie mogę i nie chce brać dalej leków przeciwbólowych. Mam 36 lat ,dwójkę dzieci, nie mogę z nimi pobiegać, pojeździć na rowerze. Proszę pomóżcie, może są w Polsce ośrodki do których mogłabym na skierowanie się dostać? Może komuś udałoby się znaleźć i rozwiązać mój problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety też mam podobny ból, tyle że u mnie dochodzi rwa kulszowa. Polecam chiropraktykę, masaże, jogę. Ale zdecydowanie musisz skonsultować się z dobrym neurologiem, być może potrzebujesz rehabilitacji. Polecam: https://ranking.abczdrowie.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof

Tez miałem ból kości ogonowej.najgorzej było ze nie mogłem leżeć ani na boku ani na plecach.czułem jakby mi ktoś pręt stalowy wpychal do kręgosłupa.zrobiłem rezonans magnetyczny i okazało się ze mam guza w kanale kregowym pomiędzy konskim ogonem-wiazka nerwów które wychodzą z rdzenia kręgowego i biegną aż do nóg.trzeba było operować-a ten rodzaj operacji nazywa się laminektomia.wstępna diagnoza przed operacja była ze to nerwiak oponiak lub wysciolczak.po operacji i histopatologii okazało się ze był to przyzwojak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×