Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek w okolicy krocza


Gość irka

Rekomendowane odpowiedzi

W okolicy krocza po prawej stronie wyczułam guzek. Nie jest umiejscowiony w pochwie, raczej przy kości miednicy jest twardy i przy nacisku lekko bolesny. Nie boli mnie, ale jak długo siedzę to go czuję. Od 2 -3 dni odczuwam tez drętwienie i wedrujący ból w nodze - nie wiem czy to ma cos wspólnego. Wiem, że musze iśc do lekarza, ale nie wiem czy do chirurga, ginekologa czy może onkologa. Tylko prosze mnie nie odsyłac do rodzinnego, bo ona mnie wysle tam gdzie ja powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Guzek może mieć prawdopodobnie podłoże zapalne. Trudno napisać cokolwiek więcej bez badania. Jeśli jego lokalizacja nie jest związana z narządem rodnym radzę z tym problemem udać się do chirurga ogólnego. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moja dziewczyna tez od jakiegos czasu ma podobny guzek na wewnetrznej, gornej czesci nogi w okolicach pachwiny/krocza. Odkryla go jakies pol roku temu, byla z tym u lekarza, ale ten powiedzial, ze takie zmiany z czasem zaczna sie wchlaniac same. Prosze o odpowiedz, bo bardzo sie martwimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od jakis 3 miesiecy mam guza w okolicy krocza. z poczatku byl bezbolesny a teraz od jakiegos tygodnia oczuwam bol. nie wiem co robic. bylam u mojego ginekologa i kazal robic mi cieple oklady ale to nic nie dalo. czuje jak on pulsuje. niech ktos mi pomoze powie co robic co to moze byc strasznie sie boje. z gory bardzo dziekuje. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to zaczopowane gruczoły potowe na wskutek czego lój nie ma którędy się wydostać i dlatego tworzy się guzek. Można go wygniesc jak syfka lecz jest to nie polecane, zostaje albo dermatolog albo czekanie aż sam się wchłonie. Radził bym sprawdzać gdy jest takie coś czy aby napewno jest on w skórze a nie jest to guz np na węzłach chłonnych bo to już inna sprawa z którą niezwłocznie należy udać się do chirurga lub rodzinnego ewentualnie. Jak sprawdzać? Spróbuj go (guza) tak jak by podnieść i sprawdź czy jest przestrzeń między nim a ciałem od spodu jeżeli jest to nic się nie bój:) bierze się to z depilacji. Może występować najczęściej pod pachami i w okolicach krocza. Zapobieganie? Nie depiluj się, lecz w dzisiejszych czasach to chyba nie możliwe:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam problem... na wardze sromowej mam malutkiego kaszaka... pojawil sie kilka miesiecy po porodzie bylam u ginekologa wycial mi go i po ok 2/3 tygodniach wyrosl z powrotem w tym samym miejscu...:( smarowalam juz tribiotykiem,nalewka z zyworodki,pudrem w plynie,oxycortem,pimafucortem i robilam oklady ze skrzypu...i nic...:( prosze o pomoc... ponowne wyciecie wolalabym zostawic na sam koniec(jak juz nie bedzie wyjscia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ja też mam taki guzek w prawej, górnej części pochwy. Boję się, mama wysyła mnie do lekarza. Wydawało mi się, że to może od tego, że się uderzyłam, ale czytając wasze wiadomości coraz bardziej sie boje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie Panie. Nie ma sie co bac wizyty u ginekologa, bo to przeciez lekarz, ktory po to jest aby pomagac. A jak bedziecie sie niepotrzebnie bac i zwlekac z wizyta to schorzenie moze sie tylko pogorszyc i cos, co od razu daloby sie pewnie latwo wyleczyc bedzie trzeba przez wasze zwlekanie wycinac chirurgicznie. Bojcie sie chorob a nie lekarzy! Oni sa od tego aby pomagac! Wiec zamias siedziec w przerazeniu przed komputerem po prostu idzcie do lekarza! To zawsze najlepsza metoda na szybki powrot do zdrowia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mniej penisow i będzie dobrze

Dokładnie tak jest jak jest bo przecież jeżeli tak by nie byli to jak by było, p, przecież to nie możliwe nie wierzę tak by na pewno nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również od kilku miesięcy mam taki guzek, byłam u ginekologa, badania nic nie wykazały, cytologia w porządku, usg również. Guzek do obserwacji, Pani doktor twierdzi,że nie wygląda na nic groźnego i z czasem powinno wchłonąć się samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×